телефон приймальні




 

Перенайменування вулиць міста Хмельницького

 
НапечатьПечатать страницу

Вулиця Театральна – вулиця Героїв Майдану


Описание: ем2.jpeg

5 березня 2014 року депутати Хмельницької міськради прийняли рішення про вшанування пам’яті Героїв Майдану, згідно з яким:

*   вулицю Театральну перейменовано на Героїв Майдану;

*   технологічному багатопрофільному ліцею з загальноосвітніми класами присвоєну ім’я Артема Мазура;

*   на розі вулиць Соборної та Героїв Майдану з боку Хмельницького університету управління та права буде встановлено меморіальний комплекс на честь «Небесної сотні».

Вулицю Театральну перенайменували після трагічних подій 19 лютого 2014 року, коли під час штурму управління Служби безпеки України у Хмельницькій області загинули люди. Кулі силовиків забрали життя 73-річної Людмили Шеремети, 21-річного Дмитра Пагора.

 

Вулиця Героїв майдану (Театральна) розташована в центральній історичній частині міста. Прокладена згідно з планом забудови міста Проскурова від 1824 року. Перша назва вулиці – Мільйонна. Вона пов’язана з тим, що у 1890-х р.р. на розі з вул.. Комерційною (нині – Грушевського) була побудована споруда повітового казначейства.

В перші роки радянської влади Мільйонну перейменували на честь одного з місцевих революційних діячів – у 1921 році вулиця отримала імя Самусяка. У 1940 році під час всесоюзних святкувань 70-ї річниці з дня народження В.Ульянова (Леніна), вулиця отримує нове найменування – вулиця Леніна.

У 1985 році влада вирішила, що імя вождя повинна носити центральна вулиця, тому колишня Мільонна перейменовується на Жовтневу. У 1991 році вулицю називають Театральною. Ця назва пов’язана із розташуванням на ній будівлі обласного театру ім. Старицького.

 

Відомі державні будівлі:

Описание: 126.jpg

Хмельницький драматичний театр ім. Старицького

Цей театр був заснований ще у 1931 році у місті Новочеркаськ (Ростовська область) як Північно-Кавказький крайовий український драматичний театр. У 1933 році театр переводять в Україну (спочатку у Вінницьку, а пізніше у Камянець-Подільську область).

У Велику Вітчизняну війну театр евакуйовується в тил, де проводить гастрольну діяльність у Серадній Азії, Далекому Сході, Закавказзі. Після визволення України повертається в новий обласний центр – Проскурів.

Театр тричі переїжджав: перша домівка – будівля теперішнього Будинку культури, друга – приміщення філармонії. У 1982 році театр переїжджає до нової споруди за теперішньою адресою

 

Описание: images1.jpeg

Театральна, 8.

Комплекс сучасних споруд, побудованих у 1980-х роках, які включають головний корпус університету управління та права (створений був у 1995 р. на базі юридичного факультету Одеського інституту підприємництва і права та Центру підвищення кваліфікації кадрів), тризірковий готель «Енеїда» та фірмовий ресторан «Три товстуни».

 

Описание: 200px-Хмельницька_обласна_наукова_бібліотека.jpg

Театральна, 28.

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Островського. Будівля споруджена на початку ХХ сто. Для потреб повітового казначейства. У 1944 році тут розташувалася обласна бібліотека, яка заснована була ще у 1901 році. У 60-х роках був добудований другий поверх і книгосховище.

Описание: 19562234.jpg

Театральна, 36.

Двоповерховий будинок неокласичного стилю, споруджений нв кошти проскурівського домовласника Вуля у 1914 році для потреб міського банку. Після встановлення радянської влади будинок націоналізували і розмістили в ньому головпоштамт. Зараз будівлю займає телефонна станція (АТС-6) компанії «Укртелеком».

 

Описание: 200610231314-272.jpg

Театральна, 64

Двоповерхова споруда, яка нагадує невеликий палац. Побудована на початку ХХ ст.. для Проскурівської поштово-телеграфної контори, яка розташовувалася тут до початку 20-х років минулого століття. Нині тут розташований обласний військомат.

 

Хроніки Євромайдану у Хмельницькому

 

21 листопада 2013 року в Хмельницькому почалися протести та мітинги через призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Хмельничани долучилися до народного спротиву, який тривав у столиці. Підприємці, депутати, студенти, викладачі, школярі та звичайні громадяни яким не байдужа подальша доля країни. У перші дні страйку на Майдан вийшли студенти Хмельницького МАУПу, Гуманітарно-педагогічної академії, Музичного училища, Політехнічного коледжу та ін. Студенти цих вузів організували страйкомітети.

 

23 січня 2014 року у Хмельницькому тисячі протестувальників пікетували Хмельницьку ОДА, обклавши її барикадами з мішків з снігом, бочок з водою та старих автомобільних шин, з вимогою провести позачергову сесію, щоб ухвалити звернення до чинної влади із закликом припинити силове протистояння в Києві. Тим часом Хмельницька міська рада виступила проти законів, увалених «ручним голосуванням» у Верховній Раді України та поставила вимогу їх скасувати, притягти до кримінальної відповідальності осіб, винних у побитті та вбивстві мирних демонстрантів та представників ЗМІ, припинити переслідування усіх учасників мирних акцій протесту, а також підписати протягом 2014 року угоду про асоціацію України з ЄС.

 

24 січня відбулась позачергова сесія Хмельницької облради, на якій 60 із 62 депутатів проголосували за звернення до Президента та голови Верховної ради з вимогою відставки Кабміну, дострокових виборів Президента та Верховної ради, припинення переслідування учасників акцій протесту.

Мітингувальники зайняли приміщення облради/адміністрації, незважаючи на опір працівників спецпідрозділу «Грифон» і застосування ними сльозогінного газу, та вимагали відставки голови держадміністрації Ядухи, однак той втік.

 

19 лютого 2014 року активісти прийшли до СБУ з вимогою відкликати спецпризначенців з Київського майдану та перейти на бік народу але переговори не принесли результату. Активісти захопили декілька тролейбусів і забарикадували виходи та виїзди з території. Після чого з верхніх поверхів пролунали постріли у повітря але згодом становище ще більш погіршилось після поранення декількох активістів, працівниками СБУ, які намагалися не допустити захоплення приміщення. Після цього інциденту протестні настрої почали ще більш наростати але до протестувальників вийшов голова СБУ і попросив переговорів. Але вони не дали результату,в наслідок чого активісти почали зносити шини та добувати бруківку навколо будівлі та готувати Коктейлі Молотова. І у 18:00 годин почався штурм будівлі СБУ були підпалені шини, які були навколо будівлі також активісти закидали перші 3 поверхи Коктейлями Молотова та бруківкою в результаті чого вони вигоріли вщент, співробітники СБУ намагалися потушити їх з пожежних гідрантів але їм це не вдалось, від великого вогню спалахнули тролейбуси, які стояли поруч із будівлею. Частина активістів почала штурм КПП який виходив на вул. Свободи з метою не дати втікти керівництву та спецпризначенцям, які відкрили вогонь по протестувальникам. Після штурму активістами КПП було спалено будівлю КПП, гараж СБУ та тролейбус, який стояв перед воротами.

 

Описание: ємх3.jpeg

Описание: ем1.jpeg

Описание: ємх1.jpg

 

Описание: ємх6.jpg

Описание: ємх5.jpg

Описание: ємх2.jpeg

 

Описание: ємх3.jpeg

Описание: ем1.jpeg

Описание: 1396186018.jpg

 

 

©Управління освіти Хмельницької міської ради, 2021
29000, Україна, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 53
info@education.km.ua

© Всі права на матеріали сайту education.km.ua охороняються
у відповідності з законодавством України.
Копіювання матеріалів без посилання на джерело заборонено.
За підтримки: Manhattan institute