Подорож містом
Хмельниччину зовуть серцем і перлиною Поділля. Поділля - одвіку прикордонний край, а тому толерантний. Віками пліч-о-пліч жили українці й поляки, євреї й татари, росіяни і німці. Тут тихо сусідять між собою церкви, костели, синагоги й кірхи.
Наші предки вподобали собі місце на правому березі найдовшої річки України Південний Буг, якраз у тому місці, де в неї впадає маленька річечка Плоска. Назва цієї річки, а також оборонного рову навколо поселення утворили первинне ім’я сторожового сигнального пункту, - Плоскирів або Плоскирівці (Ploskirow – польською), яке в документах вперше згадується у 1493 р., а в XVIII ст. трансформується в Проскурів.
Як квітка навесні розквітає, розірвавши пута пуп’янка, набирає сили, буяє і радує нас своєю красою і теплом, так і наше місто: з невеличкого поселення пробиваючись через лещата історичних перипетій, міцніло, розвивалось і піднеслось над центральним Поділлям його столицею у буремному 1941 році.
Хмельницький сьогодні носить ім’я великого гетьмана, хоча в історії не відомий факт зв’язку цієї історичної постаті з нашим містом. Таємницею є і дата народження міста. З кожною новою археологічною знахідкою істориків наше місто «древнішає». Воно чарує і притягує до себе нових мешканців і нові території.
Маємо надію, що ми вас заінтригували. Якщо бажаєте пізнати свою малу батьківщину, тоді нумо подорожувати містом Хмельницьким на сторінках нашого альманаху. Редакційна група альманаху «Хмельницький крізь призму часу» презентує матеріали, підготовлені учнями та вчителями навчальних закладів, вихованцями гуртків та студій позашкільних навчальних закладів обласного центру. Отож розпочнемо подорож із ознайомчої екскурсії вулицями міста, яку підготував Буров Дмитро.
Переглянути відео можна за цим посиланням