Один з лекторів - Євген Суглобов – переселенець з окупованого Луганська, який залучився до Студентського братства два місяці тому під час аналогічної презентації проекту «Через власний приклад» в його університеті, розповів школярам: «дуже важливо робити свідомий вибір, будувати своє майбутнє. Війна і окупація мого рідного Луганська змусила мене зробити вибір. Через військові дії мої батьки виїхали зі мною і братом до родичів в Краснодарський край. Але в Росії все чуже і мені вдалося переконати батьків переїхати до столиці України. Після того я зайнявся волонтерством для допомоги учасникам АТО, вирішив самовдосконалюватися, почав краще вчитися у київській школі, ніж це було в луганській. На першому курсі я записався у волонтери Студентського братства, пройшов навчання, став лектором і тепер проводжу лекції у різних регіонах України. Із зацікавленими волонтерами ми разом плануємо їх перші громадські акції. Завдяки підтримці педагогів, Хмельницької міської ради, директорів шкіл Студентське братство планує навчити усіх зацікавлених старшокласників Хмельницького робити перші кроки в розвитку їх громадських зацікавлень». Євген також запевнив, що Студентське братство буде підтримувати юних мешканців Хмельницького у проведенні просвітницьких заходів, таких як кіноуроки та екоуроки. «Найбільш активних ми запросимо в поїздки до героїв фільмів, які ми показуємо в школах – наголосив Євген і додав «Серед іншого це фільми про учасників боротьби за Незалежність України, зокрема, учасників Норильського повстання в концтаборі ГУЛАГУ».
Інший лектор Студентського братства, першокурсник з Києва Дмитро Філоненко розповів, що лекціями з громадянської освіти охоплено вже 5 шкіл Хмельницького. Він додав, що для проведення просвітницьких заходів серед однолітків у волонтери вже записалися охочі в школах №24 та №18, де він виступав напередодні. Дмитро згадав, що до Студентського братства він записався під час такої ж презентації проекту «Через власний приклад» в його навчальному закладі восени, відтак навчився проводити презентації та громадські акції і сьогодні залучає молодь до громадської активності.
Під час лекції у ліцеї старшокласники побачили телесюжети з молодіжними «історіями успіху» про те, як ще зі шкільної лави можна проводити успішні громадські акції і просвітницькі заходи – екоуроки - для захисту довкілля та формування екосвідомості, кіноуроки - розвитку історичної свідомості молоді.
Тренери Студентського братства не лише розповідають, що важливо самовдосконалюватись, бути активним учасником громадянського суспільства, але й навчають практичним навичкам, як розвивати свої лідерські, ораторські та організаторські здібності.
Заходами проекту Студентського братства «Через власний приклад» охоплено понад 5 тисяч старшокласників та студентів у 8 областях України. Цього тижня лекції Студентського братства з громадянської освіти поширяться на ще 3 нові області – Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську.
|