телефон приймальні
+38 (0382) 79-47-26

  Громадське обговорення

  Структура Департаменту

  План роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради

  Відкритість органів управління у сфері освіти - відкриті дані

  Прозорість та інформаційна відкритість підпорядкованих закладів освіти

  Особистий прийом громадян

  Звернення громадян

  Доступ до публічної інформації

  Замовлення документів про освіту державного зразка у 2018 році

  Нормативна база

  Програми

  Дошкільна освіта

  Загальна середня освіта

  Методична робота

  На допомогу вчителям щодо впровадження нових Державних стандартів освіти

  Робота з обдарованими дітьми

  Виховна робота

  Державна підсумкова атестація 2018

  Готуємось до ЗНО-2018

  Оздоровлення 2018

  Хмельницька міська психолого-медико-педагогічна консультація

  Контакти

  Освітні заклади

  Новини

  Анонси

  Освітні сайти

  Охорона праці та безпека життєдіяльності

  Передовий педагогічний досвід

  Громадська рада при Департаменті освіти та науки

  ВАКАНСІЇ  << Березень 2018 >>
  НдПн Вт Ср ЧтПт Сб
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31 

Новини

 
Вітаємо переможця ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

     З 13 по 17 березня 2018 року в місті Житомирі проходив ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. До складу обласної команди учнів-переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології увійшла учениця 10 класу навчально-виховного комплексу № 10  м. Хмельницького Міронова Софія, яка виборола І місце за представлення та захист учнівського проекту «Екологічні ніші макрофітів техногенних водойм східної частини Малого Полісся».

Висловлюємо щиру вдячність маленькій, але дуже наполегливій команді: мамі учениці Міроновій Наталії Геннадіївні, вчителю біології Бітюк Марині Юріївні! Спільні зусилля учениці, науковця й вчителя увінчалися успіхом. Високо цінуємо такий результат – найкращий приклад об'єднання родини й школи для розвитку обдарованої особистості. Софія вразила членів журі самостійністю суджень, глибоким розумінням теми дослідження, умінням комунікувати й бійцівським характером.

Пишаємося досягненнями Софії та бажаємо в майбутньому нових перемог!

19 Березня 2018 р.
Методична студія з ІКТ учителів географії

     Кілька місяців поспіль за планом НМЦ  Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради в НВК№10 працює методична студія «Використання ІКТ і географічних інформаційних систем при вивченні географії» (методист НМЦ Думанська Г.В.). 15 березня 2018 року чергове заняття провела вчитель географії НВК № 10 Худецька Л. В., тренер за програмами EduCloud, Intel«1 учень – 1 комп'ютер», MSOffice365; переможець міського етапу конкурсу «Вчитель року-2014» в номінації «Географія». Людмила Володимирівна організувала роботу студійців на платформі MSOffice365: училися складати опитувальники Formsта використовувати їх аналітичну складову для корекції результативності засвоєного матеріалу; працювали над редагуванням документів за спільним доступом; практикувались в дотриманні етикету онлайн спілкування в мережевій пошті Outlook. Також заняття в методичній студії провела вчитель географії НВК № 10 Прозоровська Ю.В., тренер за програмами MicrosoftOffice365, EduCloud, Intel«1 учень – 1 комп'ютер». Тренери НВК № 10 відібрали найбільш продуктивні сервіси WEB2.0, які дозволяють осучаснити уроки географії, використати віртуальний ресурс для набуття учнями життєтворчої компетентності. Cеред інших: інтерактивний плакат Thinglink, різновиди колажів, віртуальні подорожі країнами, сервіс GoogleMaps тощо.

16 Березня 2018 р.
Фестиваль-конкурс серед хмельницьких школярів «Молодь обирає майбутнє»

     Четвертий рік поспіль Департамент освіти та науки проводить міський етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». Цьогоріч до організації фестивалю долучилось управління молоді та спорту. Фестиваль проходив в два етапи в номінації «Літературно-музично-спортивних міні-композицій» : відбірковий тур 12-13 березня і фінал 15 березня; а також заочний етап конкурсу в номінаціях «Плакат», «Фото». Учасників фестивалю гостинно приймала СЗШ І-ІІІ ст. №15 ім. О. Співачука. У конкурсі взяли участь команди та учні 21 загальноосвітнього навчального закладу. З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернувся начальник управління молоді та спорту Сергій Ремез, побажав усім присутнім завжди бути здоровими, веселими та успішними , а для цього треба обирати здоровий спосіб життя. Вихованки відділення «художньої гімнастики» ДЮСШ № 2 задали настрою програмі. Ведучі фіналу Діана Колісник та Ірина Совальська учениці СЗОШ № 7 та учасниці прес-клубу «Юний журналіст» енергійно та натхненно підтримували фіналістів. Під час заходу психолог Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Ольга Захожа провела вікторину щодо здорового способу життя.

Переможці фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»
Номінація: «Плакат»: І місце: ЗОШ № 20 «Здоров’я дитини – здоров’я нації».
Номінація «Фото»: І місце: гімназія № 2 серія фото, автор Вікторія Смоляр.
Номінація: літературно-музична-спортивна міні-композиція: І місце: НВК № 9.
Гран – прі: Ліцей 17.

16 Березня 2018 р.
Команда «Веселка» загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 2 – переможець першої півфінальної гри брейн-рингу «Моя позиція»

     Захоплюючі інтелектуальні змагання відбулись у міському будинку культури. Участь у них взяли команди тих шкіл, які від початку 2018 року побували на екскурсії у міській раді, а саме: «Юні ерудити» ЗОШ № 21, «Розумники» НВК № 6, «Веселка» загальноосвітньої школи-інтернату № 2 та «Ерудит» ЗОШ № 20. Кожна команда складалась з шести учасників на чолі з капітаном.

Відкрила змагання та побажала його учасникам успішної гри, відчуття командного духу, а їхнім однокласникам – бути активними вболівальниками керуючий справами виконавчого комітету, ідейна натхненниця та автор проекту Юлія Сабій.

Юні хмельничани мали можливість розкрити свій інтелектуальний потенціал та в ігровій формі розширити свої знання про рідне місто Хмельницький, історію та сучасність місцевого самоврядування. Відповідаючи на запитання ведучої в умовах обмеженості часу, п'ятикласники проявляли високу ерудицію, кмітливість і вміння працювати в команді.

У підсумковому двобої зійшлися учнівські команди: «Ерудити» та «Веселка». Для визначення переможця знадобилося три додаткових запитання. У підсумку змагань команда загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 2 виявилась найсильнішою і стала переможцем першого півфіналу брейн-рингу. Всі команди-учасники інтелектуальних змагань нагороджені грамотами міського голови, а команда-переможець – Почесною грамотою.

16 Березня 2018 р.
З 19 березня до 19 квітня триватиме місячник санітарної очистки та благоустрою міста

Відповідне розпорядження підписав міський голова Олександр Симчишин. У розпорядженні йдеться про наступне:

1. Провести з 19 березня по 19 квітня 2018 року місячник санітарної очистки та благоустрою міста.

2. Керівникам комунальних підприємств, установ та організацій провести санітарну очистку та благоустрій прилеглих, закріплених за ними територій з вивезенням сміття на міський полігон твердих побутових відходів.

3. Керівникам підприємств, установ та організацій інших форм власності, рекомендувати провести санітарну очистку та благоустрій прилеглих, закріплених за ними територій, з вивезенням сміття на міський полігон твердих побутових відходів.

4. Підприємствам, установам та організаціям різних форм власності під час проведення місячника відновити місця розритих проїжджих частин вулиць, тротуарів та провести підсів трави на зелених зонах та посадку молодих дерев.

5. Управлінню організаційно-інформаційної роботи та контролю забезпечити проведення інформаційних заходів та роз'яснювальної роботи щодо місячника санітарної очистки та благоустрою міста.

6. Управлінню архітектури та містобудування рекомендувати розповсюджувачам зовнішньої реклами привести рекламоносії у відповідність до вимог Закону України «Про рекламу».

7. Департаменту освіти та науки рекомендувати загальноосвітнім закладам провести урок природи (довкілля) присвячений місячнику санітарної очистки та благоустрою міста.

8. Комунальному підприємству “Міськсвітло”, Хмельницькому міському району електромереж, комунальному підприємству “Електротранс” очистити опори від об'яв.

9. Головам комітетів самоорганізації населення організувати прибирання території мікрорайонів Лезневе, Книжківці, Ружична, Гречани.

10. Головам квартальних комітетів організувати прибирання території у приватному секторі.

11. Комунальному підприємству “Спецкомунтранс”, в період проведення місячника, приймати сміття від комунальних підприємств та житлово-експлуатаційних контор на полігоні твердих побутових відходів безкоштовно.

12. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника міського голови А. Нестерука.

13 Березня 2018 р.
Громадськість міста вшанувала Великого Кобзаря

     Березневі шевченківські дні для кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до нашого духовного батька, людини – велета, апостола правди і свободи, котрий все життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту і возвеличенню. З нагоди 204-ї річниці від дня народження у Хмельницькому відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

9 Березня 2018 р.
Мова-душа народу

     Традиційна тематична програма "Мова-душа народу", яку спільно готують і щороку проводять лідери Нової генерації міста та вихованці зразкового прес-клубу "Юний журналіст", відбулася в палаці творчості дітей та юнацтва. Крім свята мов, яке вийшло яскравим і насиченим, були підведені підсумки VІ міського відкритого літературного конкурсу "Україна починається з тебе". Вітаємо всіх переможців! Дякуємо за підтримку Департаменту освіти та науки, управлінню молоді і спорту Хмельницької міської ради та творчим колективам палацу творчості дітей та юнацтва.

7 Березня 2018 р.
Запрошуємо хмельничан 9 березня вшанувати пам’ять Великого Кобзаря

    9 березня відбуватиметься покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Поблизу пам’ятника буде встановлено вуличний екран, на якому з 10 до 13 години демонструватимуться фільми на шевченківську тематику.

Запрошуємо хмельничан та гостей міста долучитися до заходу, приуроченого 204-ій річниці від дня народження великого генія українського народу.

6 Березня 2018 р.
П’ятикласники ЗОШ № 20 побували на екскурсії у міській раді

     Сьогодні відбулась пізнавальна екскурсія у міській раді для юних хмельничан. Цього разу її учасниками були учні п'ятих класів середньої загальноосвітньої школи № 20, розташованої у мікрорайоні Гречани. Дітям показали зали, в яких відбуваються засідання виконавчого комітету та сесії міської ради, кабінети, в яких працюють посадові особи місцевого самоврядування, працівники структурних підрозділів міської ради. Майже півгодини школярі з великим захопленням і задоволенням спілкувалися з керуючим справами виконкому Юлією Сабій, яка у цікавій і доступній для дітей формі розповіла про місцеве самоврядування, про те як обирається міський голова, скільки депутатів працює у міській раді. П'ятикласники розповідали про свої захоплення і що змінили б у місті, коли б стали його очільником. Докладніше...

2 Березня 2018 р.
Герої не вмирають...

     Історія України написана не чорнилом, а кров'ю. За роки, що минають, ми у цьому переконалися. Хто з нас міг би подумати, що вшановуючи пам'ять героїв різних історичних епох: Героїв Крут, Голодомору 1932-1933 рр., Бабиного Яру, ОУН-УПА, іноді, не вникаючи у сутність загальних висловів – у ХХІ ст.. ми станемо свідками, учасниками, жертвами схожих подій.

У листопаді 2013 р. – лютого 2014 р. на Майдані в Києві відродилася українська нація, гімн набув нового звучання, а кольори національного стягу ніколи не були такими символічними, як на тлі невинної крові Героїв Небесної Сотні.

Найбільша трагедія сталася 20 лютого 2014 року. В цей день у Києві бійці «Беркуту» розстріляли понад сім десятків найкращих синів та дочок України. Нині всіх їх називають Небесною Сотнею. Саме тому в лютому у нашому місті пройшли заходи, приурочені цим трагічним подіям.

27 та 28 лютого 2018 року в Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва відбулися тематичні заходи до Дня Небесної Сотні.

27 лютого - тематичний вечір-зустріч з родинами хмельничан – Героїв Небесної Сотні «У їхніх серцях жила Україна. А в наших – вона живе і понині». На зустріч завітала Світлана Вікторівна – мати Артема Мазура, яка поділилась світлими спогадами про сина, його участь у подіях на Майдані. Світлана Вікторівна вважає, що участь Артема в подіях Революції це не героїзм, а поклик душі.

Не менш хвилюючими та вражаючими були спогади В'ячеслава Михайловича – чоловіка Людмили Шеремет, що загинула під стінами СБУ у м. Хмельницькому і теж є Героєм Небесної Сотні.

28 лютого - тематичний захід до Дня Небесної Сотні «Зима, що нас змінила», на якому учні закладів загальної середньої освіти міста мали можливість поспілкуватися з активними учасниками Майдану та російсько-української війни, а саме Ігорем Білим, Віктором Данилевським, Андрієм Дроздою, Олегом Бляхарським.

2 Березня 2018 р.
Переможці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

25 лютого 2018 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, переможцями якої стали:

ІІІ місце - Зеленко Аліса, учениця 9 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, вчитель Зельська Ю.С.;

ІІІ місце - Лиса Катерина, учениця 10 класу навчально-виховного комплексу № 2 м. Хмельницького, вчитель Славський А.В.;

ІІІ місце - Шейгец Катерина, учениця 10 класу Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу, вчитель Забродська Т. М.;

ІІІ місце - Іванюра Роман, учень 11 класу гімназії № 2 м. Хмельницького, вчитель Кремінський С.Г.

Дякуємо вчителям та учням за результат!

28 Лютого 2018 р.
ECO-marathon англійською мовою

     «The future of the Earth is in our hands» такими словами 28 лютого 2018 року розпочався Eco-marathon, організований і проведений учнями та вчителями англійської мови Ополянчук Л.С. та Ярош В.С. Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького. Захід розпочав директор Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунстранс» Кривенчук Владислав Валерійович, який ознайомив присутніх з основними напрямами діяльності підприємства та планами будівництва сміттєпереробного заводу. Кривенчук В.В. наголосив на тому, що колектив підприємства з оптимізмом сприймає виклики і робить усе можливе, щоб Хмельницький став найчистішим містом України. Учні 8 та 10 класу гімназії № 1 провели Eco-marathon, під час якого закликали подбати про екологічну чистоту планети, країни, міста та школи.Keep our environment clean.

28 Лютого 2018 р.
Опановуємо хмарні сервіси

     23 лютого 2018 року в  рамках проекту "Хмарні сервіси в освіті міста Хмельницького"  розпочато проведення навчальних тренінгів "Хмарний кабінет "під ключ" для працівників науково-методичного центру Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради. Тренінговим центром став НВК № 10, тренери якого – випускники всеукраїнського проекту Cloud services in education (керівник Світлана Литвинова, д.пед.н., c.н.с. Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, директор методичного центру інформаційних технологій в освіті).

26 Лютого 2018 р.
Переможці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

25 лютого 2018 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, переможцями якої стали:

І місце – Ярош Юрій, учень 9 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, вчитель Міль М.С.;

ІІ місце – Міль Віталій, учень 8 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, вчитель Міль М.С.;

ІІ місце – Гайдов Іван, учень 10 класу технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами м. Хмельницького імені Артема Мазура, вчитель Солоп Н.Л.;

ІІ місце – Жилко Дмитро, учень 11 класу Хмельницького ліцею № 17, вчитель Поляк С.Ю.;

ІІІ місце – Голяк Анастасія, учениця 10 класу Хмельницького ліцею № 17, вчитель Поляк С.Ю.;

ІІІ місце – Войтенко Аліна, учениця 11 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, вчитель Міль М.С.;

ІІІ місце – Корбіна Віолетта, учениця 11 класу Хмельницького ліцею № 17, вчитель Поляк С.Ю.

Дякуємо вчителям та учням за успішний результат!

26 Лютого 2018 р.
Навчально-методичні семінари для вчителів географії

     20 – 21 лютого 2018 року на базі Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка відбулися навчально-методичні семінари для вчителів географії з питань формування ключових компетентностей і критичного мислення як важливих складових навчальної діяльності на уроках географії в умовах переходу до Нової української школи.

У рамках семінарів відбулася цікава змістовна зустріч з директором з науково-методичної роботи Творчого об’єднання «Соняшник», кандидатом біологічних наук, заслуженим вчителем України, головою Методичної комісії Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» Р.В. Шаламовим, директором Творчого об’єднання «Соняшник» Ю.О. Морщавкою, завідувачем кафедри теорії та методик природничо-математичних дисциплін та технологій Т.Г. Гільберг. Учителі географії проявили творчість і креативність при складанні завдань компетентнісно-орієнтованого змісту, з захопленням грали інтерактивну економічну гру під керівництвом вчителя ЗОШ І-ІІІ ступенів з польською мовою навчання м. Городка Н.Ю. Гарбар. Як результат роботи – збагачення педагогічного досвіду роботи, підвищення професійної компетентності вчителів географії, впровадження у практику шкільних курсів географічної освіти сучасних інноваційних підходів.

22 Лютого 2018 р.
Хмельницькі ліцеїсти успішно долучилися до конкурсу Intel-Еко-Україна – 2018

     6 – 9 лютого 2018 року Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна – 2018.

Intel-Еко Україна – це всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Scienceand Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу й науки, а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. Переможці конкурсу отримали право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF й інших міжнародних конкурсах та олімпіадах.

За більш ніж 10 років існування конкурсу юні переможці здобули для України світову славу. Сьогодні вони є успішними студентами, вченими, винахідниками та лідерами.

 До участі в очному етапі конкурсу було відібрано 164 проектів. Учні представляли різні регіони України.

Учасниками Конкурсу стали учні 11- А класу Хмельницького ліцею № 17: Лавренчук Яна та Ревуцький Денис.

Юні дослідники-хмельничани презентували свої науково-дослідницькі проекти за категоріями: «Науки про людину» – Лавренчук Яна, проект на тему «Хімічні речовини декоративної косметики та їх вплив на шкіру людини; «Екологія навколишнього середовища» – Ревуцький Денис, проект на тему «Меламін у житті людини».

Науковий керівник, вчитель хімії Хмельницького ліцею № 17, Новченкова Катерина Дмитрівна та її вихованці отримали сертифікати, а Ревуцький Денис посів  призове місце у своїй категорії.

Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

22 Лютого 2018 р.
Пропонуємо підвищити фахову майстерність із використання ІТ-технологій

   

    З метою створення умов для підвищення  фахової майстерності педагогічних працівників засобами формування теоретичної бази знань з використання сервісів Office 365, а також умінь і навичок ефективного застосування інноваційних технологій у викладанні навчальних предметів пропонуємо заповнити анкету для організації навчальних тренінгів для вчителів закладів загальної середньої освіти на базі НВК № 10 м. Хмельницького з опанування хмарними сервісами та сервісами WEB 2.0.(детальніше)

21 Лютого 2018 р.
.

Вибір і замовлення підручників для учнів 5 класу закладів загальної середньої освіти на 2018/2019 н.р.

21 Лютого 2018 р.
IІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України

     17-18 лютого 2018 року відбувся IІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Юні дослідники мали можливість заявити про себе та свої відкриття, почути поради науковців, поспілкуватися з своїми опонентами, отримати натхнення на подальші дослідження.

Учні-члени Хмельницького учнівського наукового товариства «Пошук» змагалися у 54 секціях 12-ти наукових відділень та отримали 42 перемоги.

10 учнів-переможців представлятимуть наше місто на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018 році.

Щиро вітаємо юних науковців та їх керівників! Бажаємо нових відкриттів, подальших успішних кроків у безмежний світ науки! (детальніше)

19 Лютого 2018 р.
Успішний виступ команди юних географів на обласній олімпіаді

     Спільна робота вчителів та учнів, закоханих у географію, увінчалась успіхом! А це – призові місця всіх учасників обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з географії:

І місце – Алексейко Віталій, учень 11 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, вчителі Олійник Л. С. та Захарчук Н. С.;

І місце – Тарнаруцька Ганна, учениця 8 класу навчально-виховного об'єднання № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова, вчитель Чабан Г. Д.;

ІІ місце –  Ништа Владислава, учениця 11 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Олександра Співачука № 15 міста Хмельницького, вчитель Скицюк І. В.;

ІІ місце – Стойко Анастасія, учениця 9 класу Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 імені Івана Огієнка, вчитель Савка Н. І.;

ІІІ місце – Медяков Олександр, учень 10 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка, вчитель Бубнова Н. Д.;

ІІІ місце – Глега Анастасія, учениця 10 класу Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 імені В. Чорновола, вчитель Апетик В. М.

Свою часточку в перемогу олімпійців також додали Бочко М. І. та Грома В. Д., які провели змістовні заняття з учнями в період зимових канікул.

Дякуємо всім за такий гарний результат!

А Віталію Алексейку та Ганні Тарнаруцькій і Вашим учителям бажаємо плідної підготовки до заключного IV етапу олімпіади!

13 Лютого 2018 р.
.

 Звіти про виконання паспортів бюджетних програм за 2017 рік

12 Лютого 2018 р.
Переможці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

03-04 лютого 2018 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, вітаємо переможців та призерів:

Лаврішина Дмитра Руслановича, учня 11 класу Хмельницького ліцею № 17, який зайняв перше місце серед учнів одинадцятих класів.

Рамського Ігоря Андрійовича, учня 10 класу Хмельницького ліцею № 17, який зайняв перше місце серед учнів десятих класів.

Волинця Іллю Олеговича, учня 10 класу Хмельницького ліцею № 17, який зайняв друге місце серед учнів десятих класів.

 Дядюка Антона Віталійовича, учня 9 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка, який зайняв друге місце серед учнів дев’ятих класів.

Авсієвича Володимира Руслановича, учня 9 класу, гімназії № 2 м. Хмельницького, який зайняв третє місце серед учнів дев’ятих класів.

Фомюка Артема Павловича, учня 8 класу, гімназії № 2 м. Хмельницького, який зайняв перше місце серед учнів восьмих класів.

Білобрового Вадима Євгеновича, учня 8 класу, Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, який зайняв друге місце серед учнів восьмих класів.

Кузьмінську Віру Сергіївну, ученицю 8 класу, Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, який зайняв друге місце серед учнів восьмих класів.

Міля Віталія Сергійовича, учня 8 класу, Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, який зайняв третє місце серед учнів восьмих класів.

7 Лютого 2018 р.
Інклюзивна освіта як один із пріоритетних напрямів розвитку освіти міста

        07 лютого 2018 року на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 8 м. Хмельницького проведено науково-теоретичний семінар за участю Миронової Світлани Петрівни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. У роботі семінару взяли участь працівники Департаменту освіти та науки, методисти науково-методичного центру, директори та заступники директорів закладів загальної середньої освіти з інклюзивними класами, завідуючі закладами дошкільної освіти з інклюзивними групами і вихователі-методисти. Учасники заходу обговорили проблемні питання інклюзивної освіти в закладах загальної середньої і дошкільної освіти та отримали методичні рекомендації для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

7 Лютого 2018 р.
.

 

7 Лютого 2018 р.
Переможці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

03-04 лютого 2018 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, переможцями якої стали: 

 І місце: 

   Терехов Тімур Ігорович, учень  8 класу Хмельницького  ліцею № 17. 

  Учитель - Новченкова Катерина Дмитрівна.

 ІІ місце:

 

   Лавренчук Яна Русланівна, учениця  11 класу Хмельницького ліцею № 17.

 Учитель - Новченкова Катерина Дмитрівна. 

ІІІ місце:

 Ярош Юрій Васильович, учень  9 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького. Учитель -  Олійник Наталія Тарасівна; 

 Бойко Михайло Володимирович,  учень 10 класу технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами міста Хмельницького імені Артема Мазура.  

 Учитель - Зима Наталія Володимирівна;

 Власенко Юлія Володимирівна,  учениця 11 класу Хмельницького навчально-виховного комплексу № 4. Учитель - Щур Оксана Миколаївна.

 Вітаємо переможців олімпіади з хімії та їх учителів!

5 Лютого 2018 р.
Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2018 рік

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2018 рік (рішення сесії Хмельницької  міської ради від 27.12.2017 року № 8 "Про бюджет міста Хмельницького на 2018 рік")

 Наказ № 26 від 01.02.2018 року "Про затвердження паспортів бюджетних програм на 2018 рік"

2 Лютого 2018 р.
Вітаємо найкращих Хмельницьких педагогів

Успішно завершився для освітян міста Хмельницького обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Усі чотири учасники конкурсу брали участь у завершальному етапі, а це такі конкурсні випробування, як «Навчальний проект» та «Урок». Переможцями цього престижного професійного змагання стали:

І місце – Кулеша Олександр Валерійович, учитель німецької мови Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу, у номінації «Німецька мова»;

ІІ місце – Івасюк Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури гімназії  № 2 м. Хмельницького, у номінації «Українська мова»;

ІІІ місце – Гадай Інна Вікторівна, вчитель фізичної культури Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21, у номінації «Фізична культура»;

лауреат конкурсу – Ковальський Станіслав Станіславович, учитель фізики навчально-виховного комплексу № 2 м. Хмельницького, у номінації «Фізика».

Нехай участь і перемога в конкурсі надихає Вас на підкорення нових вершин педагогічної майстерності!

1 Лютого 2018 р.
Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови:

-  Янчук Дарину Дмитрівну, ученицю 8 класу Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, яка здобула диплом І ступеня, та її наставника Федорову Надію Дмитрівну.

-  Савчук Вікторію Олександрівну, ученицю 9 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка, яка отримала диплом ІІ ступеня. Учитель - Глега Людмила Миколаївна.

Дипломами ІІІ ступеня нагороджено:

-  Шейгец Катерину Володимирівну, ученицю 10 класу Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу. Учитель - Кульбаба Оксана Іванівна.

-  Швець Анну Миколаївну, ученицю 10 класу гімназії № 2 м. Хмельницького. Учитель - Мотрук Олеся Станіславівна.

-  Савіцьку Еву Миколаївну, ученицю 11 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка. Учитель - Романюк Людмила Семенівна.

Бажаємо учням та їхнім педагогам творчих  звершень та ще більше перемог !

30 Січня 2018 р.
ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад

     Відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, біології, історії, астрономії, англійської, німецької, польської та французької мов у 2017/2018 навчальному році.

Вітаємо переможців та їх учителів!

Детальніше ...

26 Січня 2018 р.
"Освіта Хмельниччини на шляхах реформування" у номінації «Виховна робота».

25 січня 2018 року на базі НВО № 5 відбувся міський етап обласної постійно діючої виставки "Освіта Хмельниччини на шляхах реформування" у номінації «Виховна робота».

 Учасники заходу мали можливість обговорити актуальні питання виховного процесу, ознайомитися з пріоритетними напрямками педагогічного досвіду та з особливостями запровадження інноваційних технологій у практику роботи заступника  директора з виховної роботи, класного керівника, педагога-організатора, керівника гуртка.

25 Січня 2018 р.
Народе мій, до тебе я ще верну…

24 січня 2018 року з нагоди 80-ї річниці від дня народження Василя Стуса у Хмельницькому колегіумі імені Володимира Козубняка відбувся вечір-спогад «Народе мій, до тебе я ще верну...».

За допомогою творчих учителів Людмили Романюк та Олени Приймак учні 11-х класів пригадали складний життєвий шлях поета, читали вірші під акомпанемент піаністів, якими були самі ж одинадцятикласники.

На захід був запрошений подільський бард Леонід Мазур, який виконував твори на слова Василя Стуса.

24 Січня 2018 р.
ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ. НЕВІДОМИЙ ВОЛОДИМИР СОСЮРА

23 січня 2018 року відбувся спільний захід Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради з міським Товариством української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта» «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ. НЕВІДОМИЙ ВОЛОДИМИР СОСЮРА», присвячений 120-літтю від дня народження видатного українського поета Володимира Сосюри.              

Учасники мали можливість дізнатися про цікаві факти з життя і творчості поета, Проскурівсько-Кам`янець-Подільський період життя вояка УНР Володимира Сосюри, описаний в романі «Третя рота», прослухати аудіозапис голосу самого поета, який читав свої ліричні вірші, та колись забороненого вірша В. Сосюри «Навколо радості так мало…» у виконанні народного артиста України О. Биструшкіна.

 Голова Хмельницької міської «Просвіти» Зоя Діденко презентувала українським філологам рідкісне видання Сергія Єфремова «Історія українського письменства», видруковане в Нью-Йорку (США) у 1991 році, в якому подані відомості про видатного українського письменника Володимира Сосюру.

Захід був глибоко змістовним, корисним і цікавим.

23 Січня 2018 р.
Круглий стіл «Євген Коновалець: життя віддане за українську націю»

     Під такою назвою у Хмельницькому ліцеї № 17 відбулось засідання науково-краєзнавчого круглого столу «Євген Коновалець: життя віддане за українську націю». Засідання відкрив методист науково-методичного центру Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Олександр Дейнега. У своєму виступі він зазначив: «Такий знаний український політик, державотворець і стратег, як Євген Коновалець, мав би бути у шкільних підручниках поруч із фундаторами УНР Михайлом Грушевським, Володимиром Вінниченком, Симоном Петлюрою. На жаль, більшість учнів українських шкіл не ідентифікують постать Євгена Коновальця з політичним діячем, який двічі рятував УНР від загибелі, мав беззаперечний авторитет державника в Україні та був найвпливовішим провідником ідей соборності України за кордоном».

23 Січня 2018 р.
Жовто-блакитний флешмоб

     22 січня 2018 року на майданчику біля кінотеатру імені Т.Шевченка учні закладів загальної середньої освіти міста та Зразковий художній колектив ансамбль танцю "Козацькі джури" ЗОШ № 18 ім. В.Чорновола провели флешмоб до Дня Соборності України, щоб ще раз пригадати історію українського народу, вшанувати тих, хто розбудовував, відстоював незалежність України, боровся за її волю. Від них і тепер, як і від їхніх нащадків залежить соціально-економічний та духовний розвиток нашої країни. Нехай єдність, сила і воля утверджують державність нашої єдиної України.

Детальніше...

23 Січня 2018 р.
Профорієнтація у новій українській школі

      18 січня 2018 року на базі навчально-виховного об’єднання № 5 проведено тренінг для заступників директорів з виховної роботи "Сучасний підхід до профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти". Педагоги створювали та вдосконалювали стратегію взаємодії суб’єктів, відповідальних за педагогічну підтримку професійного визначення учнів.

18 Січня 2018 р.
Лекції з громадянської освіти за проектом «Через власний приклад»

     17 січня у Технологічному багатопрофільному ліцеї ім. А.Мазура Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання «Студентське братство» за сприяння Хмельницької міської ради провело лекції з громадянської освіти. Заходи відбулися у межах  проекту «Через власний приклад», який здійснює ВМГО «Студентське братство» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яка впроваджується організацією Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Перед хмельницькими старшокласниками виступили 18-річні лектори Всеукраїнського молодіжного громадського об’єднання “Студентське братство”, студенти Київського університету ім.Т.Шевченка Євген Суглобов та Дмитро Філоненко. Лектори подякували балкон київ Хмельницькій міській раді, Департаменту освіти та науки міста за сприяння в реалізації проекту «Через власний приклад». На заході вітальні слова про важливість громадського залучення молоді на прикладі однолітків промовили заступник міського голови Андрій Бондаренко та заступник директора міського Департаменту освіти та науки Світлана Губай.

Детальніше...

18 Січня 2018 р.
" Учитель року - 2018" - участь в обласному етапі

        17 січня 2018 року відбулося урочисте відкриття професійного конкурсу учителів Хмельниччини "Учитель року - 2018". У конкурсі беруть участь 83 учасники. Освітяни міста Хмельницького представлені у таких номінаціях:
- "Українська мова та література" - Івасюк Тетяна Миколаївна, вчитель гімназії № 2; 
- "Фізика" - Ковальський Станіслав Станіславович, вчитель НВК № 2; 
- "Німецька мова" - Кулеша Олександр Валерійович, вчитель СЗОШ № 6;
- "Фізична культура" - Гадай Інна Володимирівна, вчитель ЗОШ № 21.

   Бажаємо перемоги!!!

17 Січня 2018 р.
Відкрита лекція з громадянської освіти

У середу, 17 січня, о 14.00 у Технологічному багатопрофільному ліцеї ім. А.Мазура (вул. Тернопільська, 14/1) за підтримки Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради у рамках всеукраїнського проекту «Через власний приклад» відбудеться відкрита лекція з громадянської освіти. Захід проведе лектор ВМГО «Студентське братство» - переселенець з окупованого Луганська Євген Суглобов, студент Київського НУ ім.Т.Шевченка. Школярі побачать телесюжети з молодіжними «історіями успіху» про те, як ще зі шкільної лави можна проводити успішні громадські акції і просвітницькі заходи для захисту довкілля, популяризації правильного поводження із сміттям, розвитку історичної свідомості, усі бажаючі запишуться у волонтери і запланують екоакцію на березі Південного Бугу. Конт. тел.: 0950314830.

15 Січня 2018 р.
Готуємося до роботи в Новій українській школі

    Упродовж жовтня-грудня 2017 року для заступників директорів з навчально-виховної роботи в початкових класах проходила методична сесія «Сучасний урок у новій українській школі». Учасники ознайомилися з проектом нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти; поглибили розуміння інтегрованого підходу в навчанні молодших школярів, розвинули навички планування в умовах інтегрованого підходу та оцінювання освітніх досягнень учнів; мали можливість особисто змоделювати освітнє середовище; обговорили проекти освітніх програм та надіслали свої пропозиції та зауваження їх авторам.

21 Грудня 2017 р.
Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu» відбудуться 15-17 березня 2018 року в м. Києві

 15-17 березня 2018 р. відбудуться Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.

            У програмі виставок:

• Презентація закладів освіти України, наукових установ, органів управління освітою, закордонних навчальних закладів, міжнародних представництв.

• Презентація досвіду співпраці з закордонними закладами освіти, дослідницькими центрами, науковими спільнотами та практики реалізації освітніх і науково-технічних проектів.

• Презентація сучасних засобів навчання, обладнання, меблів, продуктів, проектів, програм і рішень для впровадження в освітню практику.

• Обговорення ефективних шляхів підвищення якості освіти, розвитку національних і міжнародних освітніх проектів на конференціях, семінарах, круглих столах, презентаціях, майстер-класах, воркшопах, відкритих уроках, експертних дискусіях, дискусійних панелях.

• Інформування учнів, майбутніх абітурієнтів, студентів і їх батьків про умови прийому до навчальних закладів в 2018 році, можливості та переваги навчання в Україні та за кордоном.

• Вручення переможцям конкурсів виставки Гран-Прі, золотих, срібних і бронзових медалей, дипломів, сертифікатів.

Виставки працюватимуть 15-16 березня 2018 р. – 10:00 – 18:00; 17 березня 2018 р. – 10:00 – 16:00.

Відвідати виставки http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/to-visitors/invitation-to-the-exhibition

Взяти участь http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/to-participants/book

З питань участі, відвідування та партнерства звертайтесь в ОРГКОМІТЕТ:

Компанія «Виставковий Світ»

Тел./факс: +38 044 498-42-04, 498-42-05, 498-42-06, 498-42-07

Тел.моб.: +38 067 656-51-89

E-mail: expo@vsvit.com.ua

Інформаційний лист про конкурси

20 Грудня 2017 р.
ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

16 грудня 2017 року відбулася олімпіада з інформаційних технологій.

Переможці олімпіади: Детальніше (Інформаційні технології)

 17 грудня 2017 року відбулася олімпіада з іноземних мов та олімпіада з економіки.

Переможці олімпіади: Детальніше (Англійська мова, Німецька мова, Французька мова), (Економіка)

 Вітаємо переможців та їх учителів!

19 Грудня 2017 р.
Вітаємо переможців міського туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

Завершився міський тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».

Конкурсанти гідно пройшли тестові випробування з фахової майстерності, виконали практичні роботи та методичні практикуми, провели конкурсні уроки в нових учнівських колективах закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького. Учасники засвідчили високий рівень професійної майстерності, якісну підготовку до конкурсних випробувань, продемонстрували цікаві педагогічні ідеї, знахідки, вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи та обирати оптимальні прийоми, способи, методи й засоби організації освітнього процесу. 

Відповідно до наказу Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради від 11.12.2017 року № 348 «Про підбиття підсумків першого (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» переможцями стали:

І місце:

Івасюк Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури гімназії № 2 м. Хмельницького;

Кулеша Олександр Валерійович, учитель німецької мови Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу; 

Ковальський Станіслав Станіславович, учитель фізики навчально-виховного комплексу № 2 м. Хмельницького; 

Гадай Інна Вікторівна, вчитель фізичної культури Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21.

ІІ місце:

Олійник Лілія Василівна, вчитель української мови та літератури Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21;

Гончар Наталія Миколаївна, вчитель німецької мови спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №  8 м. Хмельницького;

Трикуліч Василь Григорович, учитель фізичної культури Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14;

Муравський Сергій Анатолійович, вчитель фізики Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21.

ІІІ місце:

Вєтров Олександр Володимирович, учитель фізичної культури навчально-виховного комплексу № 7 м. Хмельницького;

Миринюк Віталій Миколайович, учитель фізичної культури гімназії № 2 м. Хмельницького.

Вітаємо переможців конкурсу! Бажаємо нових перемог у фахових конкурсних випробуваннях, досягнення вершин педагогічної майстерності, успішної участі в обласному турі конкурсу!

Детальніше...

15 Грудня 2017 р.
Зустріч з Кузьмою Матвіюком

14 грудня 2017 року в Хмельницькій гімназії № 1 імені В. Красицького відбулося засідання круглого столу учителів української мови та літератури на тему «Феномен Василя Стуса в контексті незнищенності української нації», присвячений 80-річчю від дня народження Василя Стуса. Гість заходу – Кузьма Матвіюк, колишній політв’язень, дисидент, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини.

Кузьма Матвіюк акцентував увагу присутніх на активізації роботи вчителя щодо  формування патріотизму, відданості загальнодержавній справі, активної життєвої позиції молодого покоління, що є запорукою збереження державної цілісності для майбутніх поколінь.

 

 

14 Грудня 2017 р.
Здобуваємо турнірний досвід

       23-28 листопада 2017 року відбувся фінальний етап ХXVІ Всеукраїнського учнівського турніру юних фізиків у місті Луцьку. Хмельницьку область представляли переможці обласного турніру – команда Хмельницького ліцею № 17 «Котики Шредінгера» у складі: Голяк Анастасії (10 клас), Войткова Дмитра (10 клас), Савчука Дениса (11 клас), Корбіної Віолетти (11 клас) та Жилка Дмитра (11 клас). Команда виступала під керівництвом Демешко Оксани Володимирівни, вчителя-методиста Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка та Поляк Сіми Юхимівни, вчителя-методиста Хмельницького ліцею № 17.
     21 команда з різних куточків України взяла участь у заключному етапі турніру. Хмельничани гідно представили нашу область на турнірі й отримали титул переможців у номінації «Приз симпатій журі» та перше місце за найкращу доповідь поза конкурсом (задача про "Акустичну левітацію").
     Команда набула неоціненний досвід виступати перед великою аудиторією, впевнено вести полеміку і відстоювати власну думку, отримала позитивні враження та похвалу від усіх членів журі за оригінальність доповідей і експериментальний підхід до розв’язку задач. Тиждень був сповнений нових знайомств та позитивних емоцій.

6 Грудня 2017 р.
До уваги працівників освіти і науки, які перебувають на квартирному обліку

      До уваги працівників освіти і науки, які перебувають на квартирному обліку по місцю проживання при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради. З метою коригування списків, внесення достовірної та актуальної інформації Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради просить звірити свої дані та поновити документи у відділі обліку та розподілу житлової площі.

    Відповідні довідки надати в Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради

до 29.12.2017 року (вул. Грушевського, 53, каб. №25).

6 Грудня 2017 р.
ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

2 грудня 2017 року відбулася олімпіада з математики.

Переможці олімпіади: Детальніше (Математика)

 3 грудня 2017 року відбулася олімпіада з польської мови.

Переможці олімпіади: Детальніше (Польська мова)

 Вітаємо переможців та їх учителів!

5 Грудня 2017 р.
Вітаємо переможців ІІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Вітаємо переможців ІІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Детальніше ...

4 Грудня 2017 р.
ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

25 листопада 2017 року відбулася олімпіада з географії.

Переможці олімпіади: Детальніше (Географія)

 26 листопада 2017 року відбулася олімпіада з астрономії.

Переможці олімпіади: Детальніше (Астрономія)

 Вітаємо переможців та їх учителів!

28 Листопада 2017 р.
.

Вітаємо завідувача бібліотекою навчально-виховного комплексу № 9 м. Хмельницького Сороку Олену Вікторівну, яку нагороджено Грамотою Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації за перемогу у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів в номінації «Кращий сайт шкільної бібліотеки». Бажаємо подальших успіхів!

27 Листопада 2017 р.
ХІ обласна дитяча науково-практична конференція з питань виконання школярами та юннатами-гуртківцями Хмельниччини дитячих науково-дослідницьких робіт у галузі природничих наук, сільського і лісового господарства

На  базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулась ХІ обласна дитяча науково-практична конференція з питань виконання школярами та юннатами-гуртківцями Хмельниччини дитячих науково-дослідницьких робіт у галузі природничих наук, сільського і лісового господарства.

Школярі міста були активними учасниками конференції. На засіданні круглого столу за участю педагогів і науковців учні презентували  свої  науково-дослідницькі експериментальні роботи в галузі екології, біології, сільського і лісового господарства,  обмінювалися досвідом їх виконання. Науковцями, членами журі природничих секцій юним дослідникам природи були надані кваліфіковані поради і консультації.

Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено:

- Єфремову Юлію Віталіївну, ученицю 10 класу ліцею № 17 м. Хмельницького (тема роботи: «Оцінка токсичності донних відкладень методом біотестування», керівник: Гаєцька Людмила Пилипівна, вчитель біології ліцею № 17 м. Хмельницького);

- Горячка Максима Ростиславовича, учня 11 класу Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура (тема роботи: «Проблема виділення нікелю з відпрацьованих розчинів хімічного нікелювання», керівник: Зима Наталія Володимирівна, вчитель хімії Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура);

- Олійник Ірину Олегівну, ученицю 11 класу НВК № 9 м. Хмельницького (тема роботи: «Дослідження токсичної дії косметичних шампунів на тваринних тест об’єктах», керівник: Паращук Наталія Олександрівна, вчитель біології НВК  № 9 м. Хмельницького);

Детальніше...

24 Листопада 2017 р.
ІІ етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2017»

Міністерством освіти і науки України за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 03-04 листопада у м. Києві було проведено ІІ етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2017».

Учні закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького були активними учасниками Всеукраїнського біологічного форуму.

Так, учениці 10 класу Хмельницького ліцею № 17 здобули призові місця: Нікітюк Аліна – ІІ місце в категорії «Анатомія і фізіологія людини» за представлення  науково-дослідницького проекту «Властивості, використання та дія природних речовин у косметологічних цілях»; Єфремова Юлія  – ІІІ місце в категорії «Екологія та проблеми довкілля» за представлення науково-дослідницького проекту «Оцінка токсичності донних відкладів Хмельницького водосховища методом біотестування».

Щиро вітаємо переможців!

24 Листопада 2017 р.
Не соромся свого українства

У світлиці Народного Дому «Просвіти» відбулось методичне об`єднання вчителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького.

На зібранні було представлено репринтне видання книжки Івана Огієнка «Наука про рідномовні обов`язки. Рідномовний Катехизис для вчителів, робітників пера, духовенства, адвокатів, учнів і широкого громадянства». Книжка відтворена з видання 1936 року, здійсненого ще за життя Івана  Огієнка.

Репринтне видання буде передано в заклади загальної середньої освіти міста Хмельницького.  

23 Листопада 2017 р.
Патріотичний флешмоб «Борітеся-поборете!»

21 листопада в Україні відзначили День Гідності та Свободи, який об’єднав дві доленосні події: Помаранчеву Революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Не залишились осторонь і хмельницькі школярі, які взяли участь у патріотичному флешмобі «Борітеся – поборете!».

За невеликий проміжок часу під звуки патріотичних пісень юним хмельничанам вдалося створити фотокомпозицію з кубів, що відображала події Революцій ХХІ ст. та події в зоні АТО.

Велика подяка усім, хто долучився до флешмобу та був з нами!

21 Листопада 2017 р.
Відзначаємо День толерантності

16 листопада світова спільнота відзначала День толерантності. Укотре гімназія №2 зустрічала гостей із інших шкіл міста, щоб поділитися власним досвідом впровадження тренінгових технологій у виховний процес. Учасниками тренінгу «Я – толерантна особистість» (тренер Бесага І.Є.) були члени шкільних євроклубів.

Захід пройшов насичено та креативно. Кожен учасник тренінгу мав право на висловлення думки. Усі присутні погодилися з тим, що проблеми толерантності та емпатії є важливими та актуальними.

17 Листопада 2017 р.
ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

11 листопада 2017 року розпочався ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, що проходитиме впродовж листопада - грудня 2017 року.

Першими стартувала олімпіада з трудового навчання.

Переможці олімпіади: Детальніше (обслуговуюча праця, технічна праця)

 12 листопада 2017 року відбулася олімпіада з української мови та літератури.

Переможці олімпіади: Детальніше (Українська мова та література)

 Вітаємо переможців та їх учителів!

14 Листопада 2017 р.
Літературно-історичний захід «Духовно-педагогічна спадщина Г. Сковороди»

31.10.2017 року у музеї-бібліотеці Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди відбувся літературно-історичний захід «Духовно-педагогічна спадщина Г. Сковороди». Захід був проведений Хмельницьким інститутом соціальних технологій Університету "Україна" та спільно з Департаментом освіти та науки Хмельницької міської ради. У заході взяли участь учителі української мови та літератури, історії України закладів освіти міста Хмельницького.

Чайковський Михайло Євгенович, ректор університету, провів екскурсію музеєм-бібліотекою Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди.

Балема Т.М., учитель української мови та літератури навчального-виховного комплексу № 7 м. Хмельницького, розповіла про літературний доробок  Г. Сковороди.

Вихованці гурта культури мови та спілкування «Дивограй» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва декламували вірші Григорія Сковороди.

 

7 Листопада 2017 р.
Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2017 рік

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2017 рік (рішення вісімнадцятої сесії Хмельницької  міської ради від 25.10.2017)

Наказ 313/63/ОД від 07.11.2017 року "Про затвердження в новій редакції паспортів бюджетних програм на 2017 рік"

7 Листопада 2017 р.
Історична довідка про «Великий терор»

     «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація (визначення «Великий терор» вперше введено у науковий оббіг у монографії Роберта Конквеста «The Great Terror: Stalin’s Purge of the Thirties» (1968) («Великий терор: сталінські чистки 30-х років»). У зарубіжній історіографії цей період також означають як «Велика чистка» (англ. «The Great Purge»). Детальніше...

3 Листопада 2017 р.
.

      02 листопада 2017 року учитель початкових класів Хмельницької спеціалізованої школи І ступеня № 30 Свистак Оксана Леонідівна отримала диплом кандидата педагогічних наук. Учитель захистила дисертацію за спеціальністю «Загальна педагогіка та історія педагогіки», здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук на підставі рішення атестаційної комісії від 11.10.2017 року за підписом Л. Гриневич.

Щиро радіємо за колегу та бажаємо нових професійних перемог.

2 Листопада 2017 р.
Вітаємо переможців ІІІ етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2017-2018 навчальному році

І місце

1. Столярчук Юлію Олександрівну, ученицю 5 класу гімназії № 2 м. Хмельницького. Вчитель Коцюба Оксана Валеріївна.

2. Миколюка Армана Васильовича, учня 6 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка.

 Вчитель Глега Людмила Миколаївна.

3. Янчук Дарину Дмитрівну, ученицю 8 класу Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24.

 Вчитель Федорова Надія Дмитрівна.

         ІІІ місце

1.    Чуйкову Анастасію Вікторівну, ученицю 7 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 м. Хмельницького.

Вчитель Вознюк Тетяна Миколаївна.

2.     Савчук Вікторію Олександрівну, ученицю 9 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка.

Вчитель Глега Людмила Миколаївна.

3.    Гошовську Катерину Ігорівну, ученицю 10 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 імені Дмитра Іваха м. Хмельницького. Вчитель Павлунік Галина Пилипівна.

1 Листопада 2017 р.
Здобуваємо турнірний досвід

23-27 жовтня 2017 року відбувся фінальний етап ХІІІ Всеукраїнського турніру юних географів у місті Харкові. Хмельницьку область представляли переможці обласного турніру – команда «Колумби Хмельниччини» з Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка у складі: Медякова Олександра – капітана команди (10-б клас), Боднаря Владислава (10-б клас), Акопян Олександри (10-б клас), Савчук Вікторії (9-б клас) та Цапик Єлизавети (9-б клас). Команда виступала під керівництвом Бубнової Нелі Дмитрівни, вчителя-методиста Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка.

У заключному етапі турніру брали участь 26 команд з різних куточків України. Хмельничани гідно представили нашу область на турнірі й отримали титул переможців у номінації «За географічний оптимізм». Трішки не вистачило команді впевненості та досвіду, аби ввійти до групи призерів турніру.

Організатори змагань підготували цікаву екскурсійну програму. Учні відвідали географічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, побували на різних кафедрах, ознайомилися з навігаційним обладнанням, колекціями мінералів та гірських порід. Захопила позитивними емоціями екскурсія в «ЕКОПАРК»,  який зустрів їх першим снігом. Діти побачили виставку хризантем, різні квіткові  композиції, представників тваринного світу.

Ось якими враженнями поділилася член команди Вікторія Савчук: «Мені випала нагода презентувати рідне місто перед усією країною на Всеукраїнському турнірі юних географів. Поїздка до Харкова була надзвичайною. Сама прогулянка по місту чого варта! Університет, вкритий сніговими брилями, так і зачаровував. А площа Конституції! Така простора і велична, і водночас така крихітна!

Однак, найважливішим є саме досвід турнірної боротьби. Досвід виступати перед великою аудиторією, впевнено вести полеміку і відстоювати свою думку. Надзвичайно цікаво було послухати погляд команд на різні географічні проблеми. Оцінювали роботу доктори та кандидати географічних наук, завдяки яким ми дізналися багато нового. Увесь тиждень був переповнений позитивними емоціями, за що ми дуже вдячні нашій найкращій Нелі Дмитрівні, яка підготувала нас до турніру, а також організаторам заходу».

Капітан команди Медяков Олександр: «Брати участь у Всеукраїнському турнірі юних географів – це дещо неймовірне! Ми поринули в атмосферу змагань та боротьби, навчилися відстоювати власну думку на професійному рівні. Також ми, скориставшись нагодою, спробували більше дізнатись про серце Слобожанщини – місто Харків. Я дякую нашій згуртованій команді та керівнику Бубновій Н.Д. за цікаву співпрацю і підтримку. Початок шляху покладено, перемоги чекають нас!»

30 Жовтня 2017 р.
Позитивний імідж закладу освіти – перспектива його розвитку

26 жовтня у гімназії № 2 відбувся міський семінар-практикум «Створення позитивного іміджу навчального закладу через систему виховної роботи». Виховним сектором гімназії представлено змістовні інтерактивні форми роботи, розкрито структурні компоненти іміджу закладу освіти та значення системи виховної роботи для позитивного його формування. Директор гімназії № 2 Байдич В.Г. ділився досвідом щодо ролі керівника та його заступників у процесі створення обличчя закладу освіти.

Своєрідний майстер-клас з теми підготували педагоги і гімназисти: заступник директора з виховної роботи Томчишина Т.П., лауреат Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року-2016» Заклевська О.І., учні-учасники учнівського парламенту – Кравець Дарина, Макінян Дмитро, Коцемир Віктор, Савчук Дмитро, учасники Євроклубу «Кур’єри ЮНЕСКО» (керівник Бесага І.Є.), команда гуртківців «Сокіл-Джура» (керівник Колісецький В.О.).

Під час екскурсії учасники семінару ознайомилися з культурно-мистецькими центрами гімназії: зразковим музеєм Бойової Слави (керівник Полякова Г.Т.), зразковим музеєм подільських звичаїв та обрядів (керівник Лакей А.І.), зонами комфорту й відпочинку. Побачили дефіле шкільної форми, що підготували педагоги-організатори Гуменюк Н.В. та Савицька Г.О.

Заступники директорів з виховної роботи взяли активну участь у роботі тренінгу, висловивши ряд пропозицій щодо створення Школи довіри та позитиву. Всі присутні підтримали думку про те, що будь-який аспект діяльності закладу впливає на імідж, навіть якщо ми цього й не усвідомлюємо.

28 Жовтня 2017 р.
Вітаємо !!!

Вітаємо вчителя німецької мови Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу Єфремову Надію Олександрівну, яку нагороджено Грамотою Міністерства освіти і науки України за високий професіоналізм, сумлінну працю, вагомий особистий внесок в оновлення навчальних програм для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та розроблення навчальних програм для старшої школи. Бажаємо подальших успіхів!

27 Жовтня 2017 р.
Концерт-презентація шкільних євроклубів міста

24 жовтня у актовій залі гімназії № 2 м. Хмельницького відбувся концерт-презентація шкільних євроклубів міста, приурочений до Дня створення ООН. Себе представляли команди 11 навчальних закладів: ССЗШ №1, гімназія № 2, ліцей №17, НВО №5, НВК №4, СЗОШ №7, НВК №9, НВО №28, СЗОШ №29, СЗОШ №8, ТБЛ. Кожна команда презентувала свій клуб яскраво та креативно. Усі виступи були по-своєму незабутні та неординарні. Молодці! Так тримати!

Особлива подяка господарям закладу, зокрема, заступнику з виховної роботи Томчишиній Т.П., педагогу-організатору та керівнику євроклубу гімназії № 2 «Кур’єри ЮНЕСКО» Бесазі І.Є. за чудову підготовку та проведення заходу.


26 Жовтня 2017 р.
21 жовтня 2017 року виповнюються 70-ті роковини масової депортації населення західноукраїнських областей

     21 жовтня 2017 року виповнюються 70-ті роковини масової депортації цивільного населення західноукраїнських областей до Карагандинської, Архангельської, Вологодської, Кемеровської, Кіровської, Молотовської, Свердловської, Тюменської, Челябінської та Читинської областей колишнього СРСР, що увійшла в історію під кодовою назвою операція «Захід». Головним завданням операції радянських каральних органів було послабити національно-визвольний рух в Україні. Протягом одного дня тоді примусово виселили понад 76 тис. осіб.

ДОВІДКА щодо депортації населення Західної України у віддалені райони СРСР (операція «Захід»)

 

25 Жовтня 2017 р.
«Я НЕ ПРОСИВ СОБІ ГІДНОСТІ ГЕТЬМАНА…» (Гетьман України Пилип Орлик)

       У жовтні виповнюється 345 років від дня народження Пилипа Орлика та 275 років з дня його смерті, а також 315 років від дня народження сина Гетьмана Григора Орлика.

Саме вони стали героями просвітницького проекту «Вартові українства». Пошанувати їх зібралися учні 9-х класів гімназії № 1 та гімназії № 2 міста Хмельницького. Зустріч пройшла як диспут, де свою думку вміло відстоювали гімназисти.

Активну участь у диспуті взяли учні гімназії № 1 Дарина Телемко та Ольга Залуцька, розповідаючи про маршала Франції Григора Орлика.

Достойно представили Гетьмана Пилипа Орлика учні гімназії № 2: Анна Войткова, Ольга Волощук, Артем Барабаш, Владислав Галущак та інші.

Про актуальність діяльності Вартових українства сказали професор ХУУПу Надія Стеньгач, методист Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Наталія Солтис, голова Хмельницької міської «Просвіти» Зоя Діденко, відповідальний секретар «Просвіти» Наталія Солодка.

Було відзначено, що саме родина Орликів найбільше від усіх інших представників української політичної еміграції доклала зусиль для ознайомлення урядів європейських держав з українською справою.

Завершився диспут переглядом фільму про Пилипа Орлика.

25 Жовтня 2017 р.
Серцем до Шевченка

       21 жовтня 2017 року на базі гімназії № 2 м. Хмельницького проведено міський етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 204 учні 5-11-х класів закладів загальної середньої освіти міста мали можливість перевірити свої знання, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря.
        Переможцями стали:

Студенець Марина, учениця 11 класу НВК № 7 (вчителі: Собко О.П., Копія В.В.);
Гошовська Катерина, учениця 10 класу СЗОШ № 27 (вчитель Павлунік Г.П.);
Савчук Вікторія, учениця 9 класу колегіуму імені Володимира Козубняка (вчитель Глега Л.М.);
Янчук Дарина, учениця 8 класу ЗОШ № 24 (вчитель Федорова Н.Д.);
Чуйкова Анастасія, учениця 7 класу СЗОШ № 8 (вчитель Вознюк Т.М);
Миколюк Арман, учень 6 класу колегіуму імені Володимира Козубняка (вчитель Глега Л.М.);
Столярчук Юлія, учениця 5 класу гімназії № 2 (вчитель Коцюба О.В.).
Вітаємо переможців та їх учителів! Бажаємо творчості, наснаги, нових перемог і звершень!

24 Жовтня 2017 р.
Переможці обласного етапу Всеукраїнського турніру юних фізиків

      21-22 жовтня 2017 року відбувся обласний етап Всеукраїнського турніру юних фізиків. Команду міста Хмельницького «Котики Шредінгера» представляли учні Хмельницького ліцею № 17 у складі: Голяк Анастасії, учениці 10 класу; Войткова Дмитра, учня 10 класу; Савчука Дениса, учня 11 класу; Корбіної Віолетти, учениці 11 класу; Жилка Дмитра, учня 11 класу. Команда виступала під керівництвом учителя фізики Хмельницького ліцею № 17 Поляк Сіми Юхимівни та вчителя фізики Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка Демешко Оксани Володимирівни.

У ході напруженої боротьби ліцеїсти вибороли перше місце!

Їхня перемога стала закономірним результатом вмілого, професійного керівництва з боку вчителів, наполегливої підготовки учасників команди, креативності, злагодженої командної гри.

Пишаємося вами та бажаємо нових перемог!

23 Жовтня 2017 р.
Педагогічні працівники міста Хмельницького взяли першість у Чемпіонаті області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2017»

З 12 по 16 жовтня 2017 року в лісовому масиві поблизу села Сушки Красилівського району відбувся Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2017».

Всього брало участь 17 команд з районів та міст області.

Команда педагогічних працівників міста Хмельницького посіла І місце у загальному заліку. Склад команди налічував 10 учасників, а саме 8 спортсменів, 1 тренер-представник та 1 суддя. Команду міста Хмельницького представляли такі учасники-спортсмени: Стремецький Станіслав Францович, директор СЗОШ № 29; Юзвик Світлана Володимирівна, вчитель фізики НВК № 9, керівник гуртка «Спортивний туризм»; Габай Юрій Васильович, Євтодій Максим Сергійович, Яценюк Роман В’ячеславович, Єленок Катерина Володимирівна — керівники гуртків «Спортивний туризм» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Храпач Андрій Віталійович, завідувач відділом Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Програма Чемпіонату області включала дві дистанції: "Крос-похід" ІV класу і "Командна смуга перешкод" ІІІ класу  та конкурсну програму: «Конкурс в’язання вузлів», «Конкурс розпалювання вогнища», «Спортивне орієнтування в заданому напрямку», «Конкурс вимпелів».

Команда міста Хмельницького стала прикладом результативного поєднання досвіду, зрілості і молодості, вправності та спритності. Командний дух, воля до перемоги та правильна стратегія  вкотре підтвердили багаторічні напрацювання колективу освітян міста Хмельницького.

19 Жовтня 2017 р.
Лицарі честі та звитяги

      14 жовтня виповнюється 75 років з часу створення Української Повстанської Армії, яка зробила  визначний внесок у здобуття та проголошення Української  Незалежності, мала вагомий вплив на формування української національної свідомості, на процеси державотворення в Україні.

Повстанці-учасники  національно-визвольних змагань  протягом десятиліть вели свідому боротьбу проти тоталітарних режимів: фашистської Німеччини і комуністичного Радянського Союзу, за відновлення державної самостійності України, стояли на захисті прав, гідності та свободи українського народу.   

Про історію та звитягу УПА розповідає тематична книжкова виставка в читальні Народного Дому «Просвіти».

Серед унікальних видань української діаспори  публіцистичне дослідження Петра Мирчука (Канада) «Українська Повстанська Армія», видрукуване 1953 р. у Мюнхені. Його мета – передати майбутнім поколінням якнайточніше записані сторінки тієї великої героїчної епохи нашого   народу, що називається історією УПА, в лавах якої відчайдушно боролися понад 300 тисяч вояків.

Збірник на пошану генерала Романа Шухевича – лицаря визвольних змагань українського народу, виданий у сорокову річницю  смерті в Мюнхені (1990 р.),  розповідає про його діяльність з наймолодших років життя і великий внесок у розбудову УПА.

Увазі відвідувачів пропонується збірник поезій Марка Боєслава, вояка УПА, члена ОУН «Непокірні слова» (1951 р., Лондон).

Про боротьбу УПА й ОУН  з фашистським і комуністичним режимами на території Поділля під час Другої світової війни та в повоєнний  період  йдеться у виданні «Легенда для нових борців» Бориса Володимиріва й інші.

Першими з унікальними виданнями ознайомилися студенти 1-го курсу гуманітарно-педагогічної академії, учні ЗОШ № 24, НВО № 5 імені Сергія Єфремова,  курсанти НАДПСУ імені Богдана Хмельницького.

12 Жовтня 2017 р.
VIII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

      10 жовтня 2017 року в усіх навчальних закладах м. Хмельницького відбувся І етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Учасники конкурсу, знавці творчості Т.Шевченка, виборювали право стати учасниками ІІ етапу, який відбудеться 21 жовтня 2017 року на базі гімназії № 2 м. Хмельницького.

11 Жовтня 2017 р.
Переможці обласного турніру юних хіміків

07-08 жовтня 2017 року на базі школи-інтернату № 2 відбувся обласний турнір юних хіміків. Команду міста Хмельницького представляли переможці міського туру, а саме команда Хмельницького ліцею № 17 у складі: Лавренчук Яни (учениці 11 класу) – капітана команди та членів команди: Терехова Тимура (учня 8 класу), Мороз Валерії (учениці 11 класу), Білана Артема (учня 11 класу), Ревуцького Дениса (учня 11 класу). Команда виступала під вмілим керівництвом вчителя хімії Хмельницького ліцею № 17 – Новченкової Катерини Дмитрівни, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста, Заслуженого вчителя України.

У фінальній грі зустрілися команди з міст: Шепетівки, Кам’янця - Подільського, Нетішина. Завдяки наполегливій підготовці учасників команди, їхньої згуртованості, кмітливості, креативності команда зайняла І місце серед семи команд області.

Пишаємося вами та бажаємо нових перемог!

9 Жовтня 2017 р.
ТАРАС ШЕВЧЕНКО НА ПОДІЛЛІ

     Хмельницькі просвітяни вже традиційно добрим словом згадують ту подільську осінь 1846 року, коли нашу землю сходив Тарас. Саме цю подорож він згадував у далекому Орську та Новопетровському укріпленні. Враження від цієї подорожі відбились у поемі «Варнак» та в однойменній повісті.

Не кожна область сучасної України може похвалитися тим, що бачила Генія… А тут він пробув у Кам`янці-Подільському більше тижня, проїхав Ярмолинці, Проскурів, Меджибіж, Летичів…

Про перебування Тараса Шевченка в нашому краї розповідає фільм «Земля Подільська, яку сходив Тарас…». Короткий яскравий фільм, створений Хмельницькою обласною державною телерадіокомпанією «Поділля-Центр» на замовлення Хмельницької міської «Просвіти».

Його вже переглянули в Головному Управлінні Національної поліції у Хмельницькій області, курсанти-першокурсники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Особливою цікавинкою є відбиток розписки Тараса Шевченка про одержання ним грошей на відрядження у Подільську губернію (фото).

Згадали про подільський період із життя Кобзаря й учні 8А класу Хмельницької  гімназії № 1 імені Володимира Красицького, відвідавши Народний Дім «Просвіти» разом із учителем Еллою Шмалій.

5 Жовтня 2017 р.
До Всесвітнього Дня туризму в Хмельницькому змагалися школярі

До Всесвітнього Дня туризму в парку культури і відпочинку імені М.Чекмана відбулися змагання серед гуртківців Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Відзначення Всесвітнього Дня туризму вже стало традиційним для нас, адже це свято для кожного, хто відчуває в собі поклик до мандрів. Туристичні змагання проходили в три етапи: проходження туристичної смуги перешкод; конкурс розкладання туристичного намету на час; історико-краєзнавча вікторина «Хмельницький – стародавнє місто моє».

За результатами трьох етапів І місце посіла команда СЗОШ № 29 («Штурм»), керівник Габай Юрій Васильович; ІІ місце - команда НВК № 6 «Екстрім», керівник  Флік Андрій Анатолійович; ІІІ місце - команда НВК № 6 «Альфа», керівник Флік Андрій Анатолійович. Учасники змагань продемонстрували спритність, наполегливість, згуртованість та вміння працювати в команді.

Команди-переможці нагороджені грамотами Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, туристичними призами, які вкотре надав Смольський Олексій, голова Громадської організації «Підприємці парків та скверів м. Хмельницького».

3 Жовтня 2017 р.
Переможці обласного турніру юних географів

     Міська команда Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка виборола перше місце в обласному етапі Турніру юних географів, який відбувся 30 вересня - 01 жовтня 2017 року.

Вітаємо учнів-переможців – Медякова Олександра, Боднара Владислава, Акопян Олександру, Савчук Вікторію, Цапик Єлизавету і керівника команди Бубнову Нелю Дмитрівну, вчителя географії Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка.

Бажаємо юним географам перемоги на всеукраїнському етапі Турніру!

2 Жовтня 2017 р.
День працівників освіти !!!

Сьогодні, 28 вересня, у концертній залі Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва відбувся святковий "УРОК" для вчителів міста з нагоди Дня працівника освіти. З прийдешнім святом педагогів міста привітав міський голова О. Симчишин та директор Департаменту освіти та науки Р. Миколаїв.

28 Вересня 2017 р.
Відкритий чемпіонат Хмельницької області з веслування на байдарках і каное

       22-23.09.2017 року відбувся відкритий чемпіонат Хмельницької області з веслування на байдарках і каное, присвячений Дню міста Хмельницького та пам’яті вихованця дитячо-юнацької спортивної школи, майстра спорту Івана Мельника, який загинув в зоні АТО 25.04.2017 року.

Вихованці ДЮСШ вибороли:

І місць – 17

ІІ місць – 6

                                                              ІІІ місць – 12

Вітаємо чемпіонів і призерів збірної команди з веслування на байдарках та каное,

вихованців дитячо-юнацької школи Департаменту освіти та науки!

 

25 Вересня 2017 р.
Визначено найкрасивіші території, будинки та вулиці Хмельницького

На засіданні конкурсної комісії визначено переможців конкурсу на кращий благоустрій "Хмельницький – наш дім".
Цього року кращими з благоустрою серед підприємств, установ та організацій міста у номінації «Кращий благоустрій території школи та дитячого садочка» стали технологічний багатопрофільний ліцей (серед шкіл) та навчально-виховне об’єднання №1 (серед дошкільних навчальних закладів).

19 Вересня 2017 р.
Запрошуємо до участі в конкурсах!

У 2017-2018 навчальному році проводитиметься:

-       VIII Міжнародна природознавча гра «Геліантус» – 2017 – 15 листопада 2017 року (реєстрація учасників гри здійснюється координаторами гри в школі у термін з 01 вересня 2017 року по 15 жовтня 2017 року на сайті гри у розділі «Реєстрація у грі» www.helianthus.com.ua);

-       IV Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для учителів природничих предметів – фізики, хімії, біології, географії та початкових класів «Геліантус -учитель» – 2018 – 27 березня 2018 року.

  Із детальними умовами конкурсу можна ознайомитися з 1 вересня 2017 року на сайті Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»: helianthus.com.ua: 

   за телефонами оргкомітету: (050)-196-53-71; (063)-113-00-30; (097)-368-38-95 

 або е-mail helianthus.gra@gmail.com та konkurs.uchitel@gmail.com.

7 Вересня 2017 р.
Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів»

25-27 вересня 2017 року ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на базі навчально-виховного комплексу №10 у місті Хмельницький проводять Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах упровадження хмарних сервісів» (лист МОН України від 31.05.2017 № 1/9-306).

До участі запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні  працівники, керівники навчальних закладів та інші зацікавлені особи, які впроваджують новітні інформаційні технології у навчально-виховний процес.

Реєстраційна форма для участі: http://virt-ikt.blogspot.com/.

Додаткова інформація за телефоном: +38(067) 502-70-78 (Литвинова Світлана Григорівна).

28 Серпня 2017 р.
.

24 серпня Україна святкує День Незалежності – свято самовизначення та державності.  Останні роки ми захищаємо свою Незалежність, втрачаючи щодня найвідданіших патріотів. Ми платимо велику ціну за свою свободу, тому переконаний, що тепер ніхто не зможе забрати її у нас. Ми все осилимо та подолаємо, якщо будем вірити у себе, вірити в Україну.

З Днем Незалежності!


З повагою директор Департаменту  Р. Миколаїв

23 Серпня 2017 р.
Запрошуємо на "Фабрику освітніх ідей"

 

23 Серпня 2017 р.
Акція «Готуємо дітей до школи»

22 липня у Хмельницькому відбулася акція «Готуємо дітей до школи». Вона спрямована на допомогу багатодітним сім’ям. Усі родини міста, в яких більше чотирьох дітей, отримали шкільні набори першої необхідності. Канцелярське приладдя і рюкзаки були закуплені за кошти з міського бюджету.

22 Серпня 2017 р.
Програма святкування Дня Незалежності

24 серпня, у День Незалежності, управління культури і туризму Хмельницької міської ради готує такі заходи святкування:

Локація
: майданчик біля кінотеатру ім. Т. Шевченка
15.00 –  21.30 Мистецька  програма «Ти у серці нашім, Україно!»:
15.00 – 17.00 – творчий звіт поета-пісняра Миколи Дорожка
17.00 – Парад вишиванок (збір на майдані Незалежності)
17.45 – 18.00 – вітання Хмельницького міського голови О.Симчишина. Вручення паспортів та ключів від квартир.
18.00 – 18.30 – етнодефіле : автентичний одяг та вишиванки на сучасний лад
18.40 – 19.30 – концерт Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру
19.45 – 20.30 – шоу народного колективу мажореток «Альфа»
20.30 – 21.30 – виступ рок-гурту «KRUT»

Локація: мистецький дворик музичної школи №1 ім. М. Мозгового (вул. Проскурівська,18)
21.00 – мультимедійний колаж «Безкінечна подорож, або Енеїда».

22 Серпня 2017 р.
Результативність ЗНО та ДПА у формі ЗНО випускників 2017 року

Результативність ЗНО та ДПА у формі ЗНО випускників 2017 року

19 Серпня 2017 р.
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік (рішення шістнадцятої сесії Хмельницької  міської ради від 12.07.2017)

27 Липня 2017 р.
Запрошення до участі в тендері

Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради запрошує Підрядників подавати свої пропозиції для отримання контракту, що фінансуватиметься коштами кредиту, отриманого від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО),  націленого на придбання:

·         капітального ремонту (зі встановленням ІТП) приміщення Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 по вул. Спортивній, 17 в м. Хмельницькому, спрямованого на изготовление медалей виконання програми «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького

·         капітального ремонту (зі встановленням ІТП) приміщення Хмельницького дошкільного навчального закладу № 29 «Ранкова зірка» по вул. Кармелюка, 6/1 в м. Хмельницькому, спрямованого на виконання програми «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького.

Детальніше...

Детальніше (англ.)...

 

18 Липня 2017 р.
Запрошення до участі в тендері

Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради запрошує Підрядників подавати свої пропозиції для отримання контракту, що фінансуватиметься коштами кредиту, отриманого від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО),  націленого на придбання:

·         капітального ремонту (зі встановленням ІТП) приміщення Хмельницького дошкільного навчального закладу № 26 «Кульбабка» по вул. Інститутській, 19/3 в м. Хмельницькому, спрямованого на запонки виконання програми «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького» 

·         капітального ремонту (зі встановленням ІТП) приміщення Хмельницького дошкільного навчального закладу № 54 «Пізнайко» по вул. Проспект Миру, 51/2 в м. Хмельницькому, спрямованого на виконання програми «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького»

Детальніше...

Детальніше (англ.)...

 

·         капітальний ремонт (зі встановленням ІТП) приміщення Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 ім. Олександра Співачука по вул. Проскурівського підпілля, 125/1 в м. Хмельницькому, спрямованого на виконання програми «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького»

Детальніше...

Детальніше...