14 жовтня виповнюється 75 років з часу створення Української Повстанської Армії, яка зробила визначний внесок у здобуття та проголошення Української Незалежності, мала вагомий вплив на формування української національної свідомості, на процеси державотворення в Україні.
Повстанці-учасники національно-визвольних змагань протягом десятиліть вели свідому боротьбу проти тоталітарних режимів: фашистської Німеччини і комуністичного Радянського Союзу, за відновлення державної самостійності України, стояли на захисті прав, гідності та свободи українського народу.
Про історію та звитягу УПА розповідає тематична книжкова виставка в читальні Народного Дому «Просвіти».
Серед унікальних видань української діаспори публіцистичне дослідження Петра Мирчука (Канада) «Українська Повстанська Армія», видрукуване 1953 р. у Мюнхені. Його мета – передати майбутнім поколінням якнайточніше записані сторінки тієї великої героїчної епохи нашого народу, що називається історією УПА, в лавах якої відчайдушно боролися понад 300 тисяч вояків.
Збірник на пошану генерала Романа Шухевича – лицаря визвольних змагань українського народу, виданий у сорокову річницю смерті в Мюнхені (1990 р.), розповідає про його діяльність з наймолодших років життя і великий внесок у розбудову УПА.
Увазі відвідувачів пропонується збірник поезій Марка Боєслава, вояка УПА, члена ОУН «Непокірні слова» (1951 р., Лондон).
Про боротьбу УПА й ОУН з фашистським і комуністичним режимами на території Поділля під час Другої світової війни та в повоєнний період йдеться у виданні «Легенда для нових борців» Бориса Володимиріва й інші.
Першими з унікальними виданнями ознайомилися студенти 1-го курсу гуманітарно-педагогічної академії, учні ЗОШ № 24, НВО № 5 імені Сергія Єфремова, курсанти НАДПСУ імені Богдана Хмельницького.