телефон приймальні
 

.

 
НапечатьПечатать страницу

Пам’ять поколінь

Матеріали виступу заступника з виховної роботи

 Гнатюк Г.Б. на презентації книги

"Сторінка пам’яті: травнева ніч 1944 року"

http://school20.km.ua/images_site/inf2011_2012/kniga2/k1.jpg

http://school20.km.ua/images_site/inf2011_2012/kniga2/k3.jpg3 травня 2012 року в приміщенні музею міста Хмельницького відбулась презентація другої книги "Сторінка пам’яті: травнева ніч 1944 року" за матеріалами . Нагадаємо, що наприкінці 2011 року була надрукована , яка присвячена , який загинув смертю хоробрих, визволяючи місто Проскурів від німецько-фашистських загарбників. Саме тоді виник задум розповісти про ще одну невідому сторінку з історії Великої Вітчизняної війни, а саме оборону Гречанського залізничного вузла воїнами 269-го окремого зенітно-артилерійського дивізіону. Майже третину дивізіону складали жінки. Всі були родом із Рязані та Рязанської області. Це питання було винесено на обговорення ради історичного музею і включено у план видавничої діяльності.

Для видання книги потрібне було документальне підтвердження. Тому були відправлені листи в архів штабу Західного оперативного командування, в "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" міста Києва, в Львівський територіальний архівний відділ галузевого державного архіву Міністерства оборони України, листи-звернення до депутатів міської ради Мандзія Сергія Володимировича та Пархомець Зої Віталіївни. Учні пошукового загону "Вітчизна" відшукали свідків тих далеких страшних днів, зібрали спогади, фотокартки, які використані були в книзі.

Розпочалася робота над висвітленням найтрагічнішої сторінки з бойового життя дівчат-зенітниць в ніч з 10 на 11 травня 1944 року.
Але матеріали нашого шкільного історичного музею не стали б у пригоді шанувальникам історії рідного краю, якби не Сергій Володимирович Мандзій. Він не тільки зацікавився матеріалами музею, пошуковою роботою загону, але й саме за його підтримки вийшли ці дві книжки, за що ми щиро йому вдячні. Хочемо також подякувати Джуринській Інні Захарівні. З цією енергійною жінкою ми співпрацюємо давно. Саме вона є ініціатором творчих ідей та задумів. Слова вдячності також висловлюємо директору музею міста Хмельницького Западенко Ігорю Валентиновичу.
Хочу зазначити, що це не праця одного дня, не праця окремої людини, це кропітка робота вчителів та учнів трьох поколінь нашої школи. Пошукову роботу щодо дівчат-зенітниць протягом багатьох років очолювала Єлецька Олександра Павлівна, яка і по-сьогодні працює вчителем біології. Вчителі школи Столбецька Кароліна Францівна, Береда Ірина Олексіївна, Береда Октавій Іванович, Чепуля Михайло Степанович були переконані: найважливіше завдання у справі виховання молоді, формування почуття патріотизму, любові до своєї малої Батьківщини розпочинається із знання історії свого народу, минулого рідного краю.

Класні керівники, вчителі-предметники використовують різноманітні форми роботи з питань патріотичного виховання, а саме велику увагу приділяють спілкуванню з живими свідками тих страшних днів, яких, на превеликий жаль, с кожним днем стає все менше і менше… Учні школи своїм обов’язком вважають впорядкування могил загиблих воїнів.

Традицією стало проведення турнірів Пам’яті з баскетболу, фехтування, які присвячуються річницям визволення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників, Дню Перемоги, Дню виведення військ з Афганістану, мітингів в мікрорайоні Гречани. Ця робота знаходить відлуння в серцях наших вихованців. Свідченням цього є робота волонтерів школи та вірші, прозові твори юних обдарувань Юхімік Іванни та Фролової Ольги, які надруковані у цих книгах.

http://school20.km.ua/images_site/inf2011_2012/kniga2/k2.jpg

 

Сьогодні працюють вчителі, які займалися пошуковою роботою, будучи учнями нашої школи. Вони виконують заповіт своїх вчителів-наставників, які давно вже відійшли у вічність, але назавжди залишилися у пам’яті своїх вихованців і у гарних справах молодого покоління.

 

 

 

 

 

 

©Управління освіти Хмельницької міської ради, 2009
29000, Україна, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 53
info@education.km.ua

© Всі права на матеріали сайту education.km.ua охороняються
у відповідності з законодавством України.
Копіювання матеріалів без посилання на джерело заборонено.
За підтримки: Manhattan institute