телефон приймальні

Громадське обговорення

Структура Департаменту

План роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради

Відкритість органів управління у сфері освіти - відкриті дані

Прозорість та інформаційна відкритість підпорядкованих закладів освіти

Особистий прийом громадян

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Замовлення документів про освіту державного зразка у 2018 році

Нормативна база

Програми

Дошкільна освіта

Загальна середня освіта

Методична робота

На допомогу вчителям щодо впровадження нових Державних стандартів освіти

Робота з обдарованими дітьми

Виховна робота

Державна підсумкова атестація 2018

Оздоровлення 2018

Хмельницька міська психолого-медико-педагогічна консультація

Выкуп часов в Одессе

Освітні заклади

Новини

Анонси

Охорона праці та безпека життєдіяльності

Обучение за рубежом

Громадська рада при Департаменті освіти та науки

Формочки для выпечки<< Квітень 2018 >>
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Департаменту освіти та науки

ОГОЛОШЕННЯ про відбір кандидатур для призначення персональної стипендії Хмельницької міської ради у сфері освіти для обдарованих дітей міста Хмельницького

     Відповідно рішення тринадцятої сесії Хмельницької міської ради від 22.03.2017 року № 20 «Про затвердження Положення про персональну стипендію Хмельницької міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Хмельницького та про втрату чинності рішень сесії Хмельницької міської ради» оголошується відбір кандидатур для призначення персональної стипендії Хмельницької міської ради у сфері освіти для обдарованих дітей міста Хмельницького.

Документи претендентів оформляються відповідно до Положення про персональну стипендію Хмельницької міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Хмельницького та приймаються до 15 травня 2018 року за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 53, каб. 29, Нагорна В.В. (тел. 79-46-52).

11 Квітня 2018 р.
І міська учнівська наукова конференція

18-19 травня 2018 року відбудеться І міська учнівська наукова конференція на базі Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького

18 травня 2018 року­­­-секційні засідання;

19 травня 2018 року-пленарне засідання.

НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 «Лабораторія ВСЕсвіт» (біологія, географія, фізика, хімія, астрономія, екологія, медицина, психологія, основи здоров'я);

 «Лабіринт ТН» (математика, інформатика, ІКТ, економіка, технології);

 «Код нації» (українська мова, література, іноземні мови, журналістика);

 «СекретЛАБ» (педагогіка, історія, правознавство, культура, релігії, спорт);

 «Мистецький хаб» (живопис, графіка, фото, колажі, музика, вірші, пісні, театр, танці, мораль, етика, естетика);

 «Народна світлиця» (краєзнавство, народні ремесла, народна кухня та ін.).

Детальна інформація

4 Квітня 2018 р.
Ріка життя…

     Днями в Подільському культурно-просвітницькому центрі ім. М.К.Реріха за ініціативи учителя української мови і літератури Мотрук О.С. Хмельницької гімназії № 2 і викладача Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Будім Л.В. відбулася презентація спільного проекту «Ріка життя», присвяченого творчості Ліни Костенко. У літературно-музичній виставі взяли участь учителі та учні Хмельницької гімназії № 2, викладачі та студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, студентка Хмельницького музичного коледжу ім. В.І. Заремби, артисти Хмельницької обласної філармонії, викладачі Хмельницької школи мистецтв та Хмельницької мистецької школи «Райдуга». Глибоке змістовне наповнення, вдале поєднання різновікових виконавців, артистизм, інтелігентність і вишуканість приємно вразили присутніх у залі.

4 Квітня 2018 р.
Інструктивно-методичне заняття з керівниками закладів дошкільної освіти м. Хмельницького

     Третього квітня 2018 року Департаментом освіти та науки Хмельницької міської ради спільно з навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області було проведено інструктивно–методичне заняття «Організація підготовки та проведення заходів «Тижня безпеки дитини» з керівниками закладів дошкільної освіти м. Хмельницького, на якому були розглянуті питання з організації цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в закладах дошкільної освіти. Особливу увагу було приділено вимогам щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти міста. Керівникам надано методичні рекомендації до підготовки, організації та проведення заходів тижня безпеки дитини у закладах дошкільної освіти міста.

4 Квітня 2018 р.
Флешмоб на підтримку людей з аутизмом

     2 квітня весь світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Цей день було встановлено 18 грудня 2007 року Генеральною Асамблеєю ООН, висловивши стурбованість неухильним збільшенням чисельності дітей, які страждають розладами аутистичного спектру в усіх частинах світу. Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Аби привернути увагу хмельничан до проблем людей з аутизмом, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали у майбутньому повноправними членами суспільства сьогодні, у всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму, близько півсотні юнаків і дівчат, які навчаються у закладах загальної середньої освіти з інклюзивними класами міста Хмельницького, з жовтими та блакитними повітряними кульками вийшли на майданчик перед кінотеатром імені Т. Шевченка на флешмоб. Кульки потім вручали перехожим. Діти також роздавали значки та буклети з інформацією про аутизм. До школярів приєдналися педагоги, психологи, логопеди, дефектологи, що працюють з дітьми з інтелектуальними порушеннями, працівники Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, громадські активісти, батьки дітей.

«Ми сьогодні маємо величезні можливості комунікацій, засобів зв'язку для того, щоб нагадати про день інформування про людей із захворюванням на аутизм, маємо широкі можливості, аби доносити інформацію і перш за все ця інформація потрібна, аби ми в середині себе, у своїй свідомості, у своєму серці сприймали усіх як членів нашого суспільства. Як тих, хто має обмежені можливості, особливі потреби, але ті, які можуть принести користь нашому суспільству, - зазначив директор Департаменту освіти та науки Роман Миколаїв. – Сьогодні я бажаю, аби з кожним таким днем, кожним роком усвідомлення цього, усвідомлення єдності всього нашого народу укорінювалося все глибше й глибше. Тож несімо ці знання, несімо і перероджуємо у собі новітнє ставлення до усіх, хто є навколо нас».

Після завершення флешмобу учасники акції направились до Палацу творчості дітей та юнацтва на перегляд науково-документального фільму «Мозок Уго», який обговорили з лідерами учнівського самоврядування.

Сьогодні Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму також відзначив Центр реабілітації «Родинний затишок», який опікується такими дітьми.

День розпочався з прикрашання Центру у блакитний колір, стрічками, кульками та різними поробками. Блакитний колір – символ підтримки людей з аутизмом, тож цього дня діти і дорослі вдягають одяг блакитного кольору, аби висловити її.

Метою акції було привернути увагу до себе блакитним одягом або деталлю одягу та розповісти про людей, які знаходяться поряд з нами – людей із розладами спектру аутизму. Фахівці Центру презентували інформацію про відомих людей, які страждали на аутизм.

Також у закладі проходив майстер-клас по виготовленню блакитних браслетиків, підопічні разом з фахівцями зробили величезне сердечко – пазл – символ аутизму.

Директор Центру реабілітації «Родинний затишок» Антоніна Корчинська наголошує, що багато фахівців вважають аутизм не психічним захворюванням, а, скоріш, особливостями психіки. Аутисти зовсім беззахисні перед навколишнім світом - він ранить їх не лише злобою та агресією, а, навіть, будь-якими іншими проявами. Крім того, серед аутистів чимало людей із високим рівнем інтелекту, але інтелекту невербального - аутистам надзвичайно складно взаємодіяти з навколишнім світом.

Кожна особа потребує любові, прийняття та підтримки. Люди з аутизмом мають потребу в цьому як ніхто інший! Прийміть та любіть їх такими, як вони є! Ці особливі люди хочуть спілкуватися! Допоможіть їм відчути любов і підтримку в такому тривожному для них світі! Захистіть їх від болю, страху та дискомфорту! Дайте їм можливість повірити в себе! Навчіть їх усього, що дасть їм спокій і впевненість у подальшому житті! Навчіть їх довіряти навколишньому світу, і вони будуть спілкуватися!

3 Квітня 2018 р.
Майстер-клас «Використання нетрадиційних образотворчих технік у роботі з дітьми з особливими потребами»

     30 березня 2018 року в рамках місячника поінформованості про дітей із особливими освітніми потребами на базі навчально-виховного комплексу № 7 м. Хмельницького відбувся майстер-клас «Використання нетрадиційних образотворчих технік у роботі з дітьми з особливими потребами». У заході взяли участь педагогічні працівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти, які працюють в групах/класах з інклюзивним навчанням.

Було презентовано нетрадиційні образотворчі техніки: штапмування, ниткографія, плямографія, пальчиковий живопис, монотипія. Учасники заходу взяли участь у створенні оригінальних виробів.

Майстер-клас провела кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та трудового навчання Хмельницької гуманітарної педагогічної академії Олена Мозолюк-Коновалова.

2 Квітня 2018 р.
Вітаємо з перемогою юного хіміка!

     З 26 по 30 березня 2018 року в місті Полтаві відбувся IV етап Всеукраїнської олімпіади з хімії.

У складі команди учнів Хмельницької області місто Хмельницький представляв Терехов Тимур Ігорович, учень 8 класу Хмельницького ліцею № 17.

Особливий інтерес до шкільного предмета «Хімія», захоплення дослідами, формулами, реакціями, всебічна підтримка батьків та педагога допомогли Тимуру посісти ІІ призове місце на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії.

Вітаємо Тимура та вчителя хімії, наставника юного хіміка Новченкову Катерину Дмитрівну, з перемогою.

Бажаємо успіхів та подальших перемог!

2 Квітня 2018 р.
У творчій кузні талантів…

     З 25 березня по 30 березня 2018 року у м. Кам'янці-Подільському проходив ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання/технологій.

За підсумками олімпіади традиційно учні закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького у трійці найкращих.

Підтримка батьків, високий професіоналізм педагогів-наставників, емоції, драйв, креативність, здоровий дух суперництва принесли таку бажану перемогу!

Щиро вітаємо наших переможців:

Дацкова Ярослава Олексійовича, учня 11 класу Хмельницької гімназії № 2, якого нагороджено дипломом І ступеня (вчитель Василь Миколайович Данько);

Галушко Анастасію Денисівну, ученицю 11 класу Хмельницького ліцею № 17, яка нагороджена дипломом ІІІ ступеня (вчителі Світлана Борисівна Скорик, Тетяна Іванівна Єрмілова).
Бажаємо не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою високі цілі та досягти нових вершин!

2 Квітня 2018 р.
ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

     З 26 по 30 березня 2018 року в м. Чернігові відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Наше місто представляли учні навчально-виховного комплексу № 9 – Кісь Андрій та Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького – Колесник Андрій. Журі олімпіади відзначило високий рівень підготовки Колесника Андрія і нагородило дипломом ІІІ ступеня.

2 Квітня 2018 р.
ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови

     Вітаємо Янчук Дарину Дмитрівну, ученицю 8 класу Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, яка посіла ІІ місце на ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови.

Щира подяка Даринці, її наставнику Федоровій Надії Дмитрівні за високий професіоналізм, кропітку працю, а батькам зарозуміння та підтримку.

Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, подальших творчих успіхів та перемог!

 

30 Березня 2018 р.
Директор Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради

Миколаїв Роман Дмитрович
  Анонси подій


  Корисні посилання

©Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради, 2021

© Всі права на матеріали сайту education.km.ua охороняються
у відповідності з законодавством України.
Копіювання матеріалів без посилання на джерело заборонено.
За підтримки: Manhattan institute